comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Ілля Несходовський : Донбас як особлива економічна зона може залучити махінаторів

06-08-2020 14:08

0

Ілля Несходовський

директор Інституту соціально-економічної трансформації

Директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський вказав на слабкі місця ідеї української влади надати підконтрольної частини Донбасу якийсь "особливий економічний статус" з привілеями для інвесторів

"Ще з 2014-го для підконтрольних уряду територій Донбасу (і не тільки там, але і в місцях масового розселення внутрішньо переміщених осіб) діяли різні програми ЄС і окремих країн. Видавалися гранти, кредити тим самим переселенцям, щоб вони відкривали якісь підприємства. Також давалися кошти місцевої влади на ремонт садочків, шкіл, інфраструктури.

Це давало позитивний ефект. Якщо порівняти, як живуть люди на окупованій та неокупованої території – є суттєві відмінності. Рівень життя тих, хто на підконтрольній частини Донбасу – в рази вище. На окупованих ж відсутня робота, рівень її оплати низький, ціни завищені.

Ідея створення економічних стимулів, яка сама по собі - хороша, не спрацює на Донбасі в нинішній ситуації. Нормальний інвестор розуміє, що поряд – бойові дії. І це – значний фактор ризику. Щоб компенсувати ці ризики, повинен бути значний прибуток від вкладених інвестицій, інакше жоден реальний інвестор не буде вкладати гроші.

Тому такі інвестиційні стимули, швидше за все, не спрацюють щодо представників легального бізнесу, але при наявності податкових пільг залучать шахраїв. Якщо, наприклад, дати пільгу за імпортним ПДВ та звільнити від митних та інших зборів, то  махінатори зможуть створювати фіктивні підприємства, які будуть займатися виключно мінімізацією податків (і тоді ризики від можливого загострення ситуацій у них будуть перекриті). Крім того, в таких зонах можуть знову, як у часи Януковича-Азарова, створюваться майданчики для відмивання грошей.

Тому зараз створення спеціальної економічної зони на Донбасі матиме більше негативних наслідків для економіки України, ніж позитивних".

***

Нагадаємо, що народний депутат України ІХ скликання Муса Магомедов висловив виданню "Коментарі" думку про намір української влади створити на Донбасі вільну економічну зону.

Інші експерти також оцінили ідею Києва перетворити Херсонську область і підконтрольні території Донеччини та Луганщини у точки росту, створивши можливість для їх пріоритетного розвитку.

Новости партнеров

comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!