logo_ukra

Coinspot 25.02.2021

BTC/USD

50349.10

ETH/USD

1609.32

LTC/USD

180.71

НБУ 25.02.2021

USD/UAH

28.10

EUR/UAH

34.15

RUB/UAH

0.40

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Ярослав Жаліло : Складний 2020 рік - висновки для бізнесу та уроки для влади

15-12-2020 16:12

0

Ярослав Жаліло

президент Центру антикризових досліджень

Президент Центру антикризових досліджень Ярослав Жалило поділився з порталом "Коментарі" думкою про те, які головні висновки повинні зробити для себе бізнес і влада за підсумками коронакрізісного року, що минає. Що і чому варто змінити в майбутньому, роботу над якими помилками провести

"Головний висновок для бізнесу: гнучкість сьогодні стає одним з головних конкурентних переваг. Здатність змінювати форми роботи, зайнятості, способи залучення клієнтів. По-друге, протиепідемічні вимоги потрібно сприймати серйозно. Спроби "обійти" їх можуть давати короткострокові переваги, але для стійкості бізнесу - безперспективні. Потрібно навчитися ефективно функціонувати в умовах "нової нормальності".

Урок для влади - як ніколи важлива консолідованість дій. Ефективність будь-якої політики вже не може бути досягнута суто через зміцнення вертикалей впливу. Необхідно формування умов, в яких бізнес буде відчувати себе не опонентом, а союзником влади.

Те ж стосується роботи Центру з регіонами і громадами. Це показала ситуація з карантином - коли громади, з одного боку, вимагають від Центру уберегти їх від пандемії, а з іншого - відкидають дії Центру по впровадженню карантинних обмежень.

Громади потрібно навчити (і допомогти їм) в повній мірі виконати свою роль щодо протидії пандемії. А ця роль - дуже важлива.

Винести згадані уроки - вкрай важливо, щоб якомога швидше подолати коронакрізіс в майбутньому році".

***

Засновник і президент найбільшого українського бізнес-клубу CEO Club Ukraine Сергій Гайдайчук висловив нашому виданню думку, що дистанційна форма роботи залишиться популярною навіть після того, як ми переможемо коронавірус.

А голова Асоціації малого і середнього бізнесу Руслан Соболь проаналізував підсумки цього кризового року для українських підприємців.

Новости партнеров

comments.ua
comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!