ДУМКИ

Євген Філіндаш : Україні потрібна політика в інтересах більшості громадян, а не західної та української олігархії

28-01-2021 11:01

0

Євген Філіндаш

народний депутат IV и V скликань, директор Українського центру соціальної аналітики

Нардеп IV і V скликань, директор Українського центру соціальної аналітики Євгеній Філіндаш висловив виданню «Коментарі» думку про першопричини тарифної кризи, а також про те, як можна вирішити проблему високих цін на газ

З моєї точки зору, першопричини тарифної кризи, як і багатьох інших проблем сьогоднішньої України, пов'язані з евромайданом. Саме в результаті його перемоги України фактично втратила свій суверенітет і перейшла під зовнішнє управління.

Одним із наслідків цього стало і підписання невигідної для нашої країни угоди про асоціацію з ЄС. Серед іншого, Україна тоді взяла на себе зобов'язання підвищити ціни на газ до так званого "імпортного паритету". Тобто - до рівня цін на газ в Західній Європі.

Безперервні підвищення ціни на газ і житлово-комунальні тарифи диктуються Україні і численними "меморандумами" МВФ, які слухняно виконуються всіма післямайданними керівниками України. У порівнянні з 2013 роком ціни на газ, електрику і житлово-комунальні тарифи вже злетіли в Україні в 10-12 разів. І це ще не межа.

При цьому способи вирішити проблему високих цін на газ і опалення давно відомі: починаючи від того, щоб направляти дешевий газ українського видобутку на потреби населення - і закінчуючи прямими договорами на поставку газу з Росією (а не закупівлями того ж російського газу під виглядом "європейського" через посередників за завищеними цінами).

Але для прийняття цих та інших необхідних для країни заходів необхідний вихід України з-під зовнішнього управління - і проведення самостійної політики в інтересах більшості громадян України, а не західної та української олігархії.

***

Про казки влади, показові цифри і вбивчі тарифи розповіла голова Всеукраїнської профспілки виробничників і підприємців Наталія Землянська.Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!