Блог

Павло Шандра: Перші сто годин Трампа та Україна

Як 47-й Президент США змінює політичний ландшафт, медіа, та глобальну геополітику

0

comments1460

Павло Шандра

Депутат Одеської районної ради (Європейська Солідарність)

Мене звати Павло Шандра, мені 40 років. Я закінчив факультет прикладної математики Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.


Мої батьки все своє життя присвятили медицині: батько – професор, доктор медичних наук, а мама – кандидат медичних наук. Їх приклад навчив мене, що головне у житті – служити людям і змінювати життя на краще.


Після закінчення університету я поринув у бізнес, відкривши свою першу аптеку в селі неподалік Одеси. Сьогодні за моїми плечима – понад 18 років успішного підприємництва, підкріпленого соціальною відповідальністю. Наша мережа аптек обслуговує близько 300 тисяч пацієнтів у трьох областях України.


Власний досвід підприємця дозволив мені відчути на собі всі труднощі, з якими стикається бізнес в Україні, – від байдужості держави до реальних проблем підприємництва до надмірного адміністративного тиску. Тому я вирішив долучитися до політики, щоб стати голосом підприємців і змінювати систему на користь людей.


Моя мета – створити умови, за яких бізнес стане рушієм розвитку нашої країни, а не жертвою системи. Переконаний, що відповідальний бізнес і ефективна держава – ключ до кращого майбутнього для всіх нас.

Минулого тижня відбулася інавгурація 47-го Президента США Дональда Трампа. Деякі вважають його прихід викликом глибинній державі. Насправді все залежить від того, що ми розуміємо під глибинною державою. Помилково вважати, що глибинна держава поголовно складається з лівих глобалістів.


 

Річ у тім, що вона зацікавлена у великому бізнесі, який у свою чергу зацікавлений у Президенті Трампі як драйвері потрібних змін, спрямованих на здешевлення енергоресурсів і створення умов для зростання національної американської промисловості.


 

Протягом останніх кількох десятиліть США різко пішли ліворуч, втрачаючи свою конкурентоспроможність. Це не могло не почати дратувати американський бізнес, який звик до експансії.


 

Незважаючи на опір лівих ЗМІ, Трампові вдалося здобути перемогу. Не в останню чергу завдяки американським подкастерам. 25 січня була надрукована цікава стаття у Financial Times, в якій йдеться про те, що Трамп у своїй другій виборчій кампанії не прийшов на ток-шоу CBC – «60 хвилин», порушивши багаторічну традицію приходу кандидатів у президенти на це шоу.


 

До речі, замість телевізійних ефірів Трамп зосередився на подкастах консервативних блогерів, які обертаються навколо фігури блогера Джо Рогана. Формат подкастів сподобався молодим американцям, оскільки він передбачає не інтерв'ю, а розмову звичайних людей.


 

Як справедливо зауважує видання, подібні подкасти зворушують душу більше, ніж зрежисовані шоу. Для глядачів блогер ближче до них, ніж ведучий, який щойно вийшов із запитаннями з редакційної кімнати.


 

Правильна комунікаційна стратегія привела Трампа до перемоги. Безумовно, далекогляднішим за інших показав себе Ілон Маск, який придбав твіттер (нині «Х») напередодні виборів.


 

Одним із перших рішень Трампа стало скасування цензури у США. Процес оздоровлення медіа розпочався ще до інавгурації. Стало очевидно, що класичні медіа втрачають довіру суспільства через свою ліву пропаганду, яка не відповідає дійсності.


 

Іншим важливим рішенням Трампа став початок масової депортації нелегалів і введення заборони на фінансування гуманітарних програм, у тому числі через фонд USAID. На жаль, при всьому його позитивному внеску в побудову громадянського суспільства в Україні та інших країнах, самі проєкти USAID часто видавалися під проєкти лівої спрямованості, які служили поширенню лівих ідей серед товариств країн-реципієнтів.


 

Крім того, Трамп оголосив про повне скасування так званих підрозділів DEI в державних установах і органах влади. Сама конструкція DEI тільки на папері була про рівність, насправді вона постулювала дискримінацію, коли ти, будучи білим чоловіком, гетеросексуалом, піддавався репресіям за свої консервативні погляди.


 

DEI став наслідком руху BLM, який виник після смерті Джорджа Флойда. Він сформулював цю концепцію – «життя чорних має значення» – так, ніби інші життя значення не мають. У цьому руслі важливим рішенням Президента Трампа стала фіксація того, що існує лише дві статі: чоловіча і жіноча.


 

Цікаво, що всі ці укази і рішення Трампа не викликали жодної протидії серед Демократичної партії. Результати виборів показали, що їхню ідеологію не купують, а отже, немає сенсу продовжувати триматися за неї.


 

Демократи стали жертвами власних ЗМІ. Спочатку вони зробили так, що стали чути те, що хотіли почути у ЗМІ, а потім самі в це повірили. Найстрашніше, що може бути в політиці, – це втрата зв'язку з реальністю.


 

Минулого тижня Трамп дав зрозуміти, що планує завершити війну в найближчі сто днів. Він послав чіткий сигнал Росії, суть якого в зупинці війни. Паралельно Трамп оголосив про відновлення видобутку нафти, що має привести до зниження цін на ринках, що не може не вдарити по Росії.


 

Диктатор Путін відреагував на виступ Трампа, заявивши, що він завжди хотів переговорів і якби демократи не вказали на перемогу Трампа 2020 року, можливо, не було би російської агресії проти України. Тим самим він явно підігрує версії Трампа про те, що вибори 2020 року були в нього вкрадені.


 

Очевидно, що у Президента Трампа збережеться карт-бланш для проведення своєї політики на найближчі кілька місяців. Підтримка в конгресі залежатиме від підтримки Трампа в суспільстві. На сьогодні кожен республіканець залежить від підтримки Трампа і змушений йти йому назустріч, але якщо підтримка Трампа стане токсичною, він втратить вплив в обох палатах конгресу.


 

Рівень підтримки Трампа всі побачили, коли йому вдалося з трудом провести Піта Хегсета на посаду голови Пентагона. Ще в листопаді розкрилися факти жорстокого поводження останнього з жінками, і це відштовхувало від його кандидатури на відміну від Марка Рубіо, якого відразу підтримали обидві партії.


 

На честь Хегсета, він воював в Іраку і користується підтримкою військових. Крім того, у нього п'ятеро дітей, і він дотримується тих самих консервативних поглядів, яких не вистачало американській армії.


 

У будь-якому разі всі призначення Трампа так чи інакше стосуються системних фігур. Очільник Пентагона Піт Хегсет, державний секретар Марк Рубіо, спеціальний посланець по Україні від США генерал Джозеф Келлогг – це все системні політики, які плоть від плоті тієї самої глибинної держави, тільки вони відображають традиційну Америку, саме ту, яка піддавалася остракізму останніми роками.


comments

Новости партнеров

comments

Другие материалы автора


Новости

Подписывайтесь на уведомления, чтобы быть в курсе последних новостей!