Рубрики
МЕНЮ
0
Політтехнолог, політичний консультант Директор Агентства моделювання ситуацій
У 1987-1992 роках навчався в Інституті міжнародних відносин
1993-1994 роках навчався у Франції в Європейському інституті Вищих міжнародних студій(Institut Européen des Hautes Etudes Internationales (IEHEI)
1992-1995 роки - аспірантура в ІМВ.
1995-1997 р.р. автор та продюсер телевізійних програм "Висока політика" та "ДІП канал" на телеканалі ICTV.
2006-2007 роках працював у Кабміні радником віце-прем'єр-міністра.
З 2002 року співзасновник та директор Агентства моделювання ситуацій
Сьогодні пропоную обговорити і подумати щодо вчорашніх подій навколо законопроекту про мобілізацію, та першого візиту у 2024 році президента Володимира Зеленського у країни Балтії.
Про законопроект про мобілізацію №10378.
До вчорашнього дня, 11 січня, коли Верховна Рада мала б розглядати законопроект у першому читання , його готувало Міністерство оборони і ніби із Генштабом не один тиждень.
Але, законопроект був відправлений на доопрацювання Кабміну, який його і подав у кінці минулого року.
Тобто, його навіть не внесли на розгляд, бо розуміли, що у такому вигляді він буде провалений.
У день його відправили на доопрацювання, а вже ввечері міністр оборони зробив заяву, що законопроект доопрацьований з урахуванням всіх застережень та пропозицій.
Хто ж то такий дуже здібний, що за години, навіть не дні, зміг опрацювати і переробити той законопроект?
Насправді, всі розуміють, що в Україні повинен бути такий закон про мобілізацію, бо зараз країна веде визвольну війну проти рашистького агресора.
Однак, те і як цей закон готувався і тепер ніби доопрацювався, не викликає ні довіри до його розробників, ні оптимізму, що він зможе позитивно вирішити проблему з мобілізацією у ЗСУ.
Коли я говорю про позитивне вирішення, то маю на увазі мотивацію та заохочення для мобілізованих, бо все що робилось і робиться при мобілізації виглядає, м’яко кажучи, неадекватно і навіть репресивними методами нагадує країну-агресорку, що точно не має так бути.
Так і вчорашньому законопроекті переважали покарання за ухиляння від мобілізації6 замість заохочення і мотивації.
Тому, цікаво тепер взнати, що саме за декілька годин, у Міністерстві оборони України, змогли кардинально змінити у підходах до мобілізації, що готові до розглядання законопроекту.
Про візити Володимира Зеленського у країни Балтії.
Володимир Зеленський пояснюючи мету цих візитів сказав, що це, у першу чергу, візити вдячності за тверду підтримку України.
І дійсно, країни Балтії є чи не найпалкішими нашими союзниками у війні проти росії. І дякувати їм потрібно, як і всім іншими країнам, які нас підтримують і допомагають.
Добре, що тепер це розуміють в ОПУ, а не так, як це було на саміті НАТО у Вільнюсі, липні минулого року.
І всі наші балтійські друзі зробили потужні заяви про підтримку України на сотні мільйонів євро.
Загалом, такий візит на початку року, з позитивними результатами, на фоні проблем з допомогою від США та Європейського Союзу, має задати позитивну тенденцію у 2024 році.
Але, як завжди, у мене є питання, щодо заяви Володимира Зеленського у четвер, 11 січня, у Таллінні про паузу у війні, яка буде тільки на користь росії.
Так дійсно, пауза потрібна росії для відновлення, це розуміють всі, але навіщо було далі говорити, що потім росія розчавить Україну, якщо буде така пауза.
На мою думку, глава держави, Верховний головнокомандувач, не має права робити такі заяви ні в Україні, на за її межами.
Можна ж було просто сказати6, що після паузи росія продовжить свою агресію, а не «розчавить» Україну, чи може «розчавити».
І ще одна заява, на мою думку, була недоречною.
Мова про ніби звернення до громадян України призивного віку, які перебувають за кордоном, щоб вони йшли у ЗСУ або платили податки.
Навіщо робити такі заяви під час візитів за кордон?
Більше дивіться у програмі «П’ятничні роздуми» на моєму ютуб каналі.
Посилання у першому коментарі.
Новости партнеров
Другие материалы автора
Новости