Блог

Кущ Олексій: Союз автократій: як Китай, Іран і Північна Корея допомагають Росії змінити хід війни.

Масовані атаки дронами України у жовтні-листопаді дають підстави говорити про зміну військової тактики РФ. Війна в Україні дедалі більше виходить за рамки регіонального конфлікту.

1

comments1046

Кущ Олексій

аналітика, економіка, фінанси

Постійний автор «Ділової столиці» та інших провідних видань, лідер рейтингів медійного цитування. Має великий досвід роботи в банках та інвестиційних компаніях. Працював начальником департаменту цінних паперів, директором іпотечного центру. Багаторічний радник президента Асоціації українських банків.

Масовані атаки дронами України у жовтні-листопаді дають підстави говорити про зміну військової тактики РФ. Війна в Україні дедалі більше виходить за рамки регіонального конфлікту. До таких висновків підштовхує нас аналітика, надана Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР МО). За лаштунками боїв формується новий геополітичний блок автократій — Іран, Північна Корея і Росія, які разом протистоять Заходу. 

 

Відкриття масового виробництва російських безпілотників та постачання ключових компонентів від союзників Кремля — яскравий приклад того, як цей блок уже працює на зміну балансу сил. Тактика автократичного альянсу або Кооперація чотирьох автократій — це не лише постачання зброї. Йдеться про стратегічне партнерство. Воно включає спільні військові розробки ракет та безпілотників, обмін розвідданими, включно з підтримкою РФ у збиранні інформації про Захід. 

 

Також ці країни спільно домовляються про обхід міжнародних санкцій, задіюючи все нові і нові  сірі схеми постачення, в які не входять підсанкційні компанії. 

 

БПЛА «Гербера» - новонароджене “немовля” союзу Росії та Китаю.

 

Прикладом співпраці Росії з Китаєм і цей факт вже важко буде заперечити - новий російський безпілотник "Гербера". 

 

Хоча зібраний він у Росії, його виробництво неможливе без китайських деталей, іранських технологій і північнокорейської підтримки у вигляді боєприпасів та допоміжних компонентів. 

 

Офіційно Китай заявляє про «нейтралітет», але насправді діє як ключовий партнер Росії. І в цьому легко переконатися, розібравши "Герберу" на компоненти. 

 

За даними ГУР МО, цей БПЛА оснащений китайськими двигунами та оптичними системами. 

 

Китайські компанії виробляють планери для "Гербери", постачаючи їх через низку посередників, щоб уникнути санкцій. Така допомога підтверджує, що Пекін вже давно обрав сторону в конфлікті. 

 

БПЛА «Гербера» використовує не лише китайську електроніку, а й західну. 

 

Аналіз компонентів цього дрона показує, що його завадозахищена антена містить чіпи виробництва американських та західних компаній. 

 

Це вказує на швидкість пристосування союзу Росія-Китай до санкцій Заходу. 

 

Іран і Північна Корея: надійні партнери Кремля.

 

Іран не лише постачає свої "Шахеди", але й навчає російських спеціалістів і ділиться напрацюваннями у створенні дронів-камікадзе. 

 

Північна Корея, зі свого боку, відправляє снаряди для артилерії та може розпочати постачання більш технологічної зброї. 

 

Поява північних корейців в рядах армії РФ на Курщині показує, що ця співпраця буде лише поглиблюватись. Висновок, який не підлягає сумніву: тристороння підтримка Китаю, Ірану та Північної Кореї дозволяє Росії уникати дефіциту ресурсів і адаптуватися до військових викликів. Якщо західні країни не дадуть адекватної відповіді, країни цього союзу можуть переломити хід війни в Україні. Що загрожує Україні та Заходу.

 

Союз автократій ставить під загрозу не лише безпеку України, але й глобальний порядок. Якщо США та ЄС не вживатимуть рішучих дій, наслідки можуть бути катастрофічними. Вже зараз напрошуються невтішні прогнози. Посилення військового потенціалу Росії дозволить їй перейти до довгострокової війни на виснаження. 

 

Зростання впливу автократій підриватиме міжнародні інституції, включно з ООН. 

 

Економічні санкції стануть неефективними, якщо уникнення санкцій залишатимуться безкарним. 

 

Які кроки має зробити Захід?

 

Потрібно поспішати, поки Росія у координації з “союзом трьох” не зламала основи демократичного устрою в світі. 

 

Прості кроки заблокують ці ризики. 

 

Терміново  потрібно посилити військову допомогу Україні, зокрема передати більше систем ППО, РЕБ іншого озброєння. 

 

Час на реагування обмежений. Союз автократій уже працює на зміну глобального порядку, і лише рішучі дії Заходу можуть зупинити цю загрозу.



comments

Новости партнеров

comments

Другие материалы автора


Новости

Подписывайтесь на уведомления, чтобы быть в курсе последних новостей!