Блог

Муса Магомедов: Галузь, якої не повинно бути. Нові санкції проти російської металургії

Санкцій проти росії ніколи не буває забагато, особливо коли йдеться про їхню металургію. Адже було б максимально справедливо, якби ті, хто зруйнував донецьку промисловість, виробляли лише залізні кокошники й торгували ними з такими ж ізоляціоністами й диктатурами, як і вони самі.

0

comments6934

Муса Магомедов

Народний депутат України

Депутат Верховної Ради, металург, оптиміст, серфер

І напередодні Дня Незалежності України наші партнери, США, ще на крок наблизили цей час, запровадивши додаткові санкції проти російської металургії. Їх було введено проти великих російських гірничо-металургійних компаній – "Євразу", "Норнікелю", Магнітогорського комбінату тощо. Також санкції запроваджені проти низки російських шахт.

В металургійний гігант “Євраз” входять “Нижнетагільський металургійний комбінат” (НТМК), “Об’єднананий Західно-Сибірський металургійний комбінат”, підприємства “Ванадій Тула” , “Євраз Маркет” та “Євразхолдінг Фінанс”. В ще один гігант, “Норнікель” – “Норильськ Авіа”, “Норильський Гірсько-Металургійний Комбінат ім. А.П. Завенягіна”, “Норнікель Сфера” та “Норнікель Супутник”, яка займається розробкою ІТ та операційною діяльністю у сфері цифровізації. Це величезні промислові групи, і тепер абсолютно точно на них чекають багатомільйонні втрати. Не буду приховувати, наш парламентський Комітет з питань економічного розвитку зробив вагомий внесок у цю справу.

Чому це важливо? Російська металургія – це одна з трьох головних галузей, які безпосередньо фінансують їхню війну проти нас. Адже розвиток металургії тягне за собою зростання активності в інших галузях промисловості, що суттєво зміцнює економіку РФ. Попри те, що санкції проти металургії росії почали вводити ще у 2022 році, вони не всеосяжні й часто відтерміновані. Це веде до того, що вони продовжують заробляти на експорті мільярди доларів – 3 млрд у 2023 році, наприклад. Цих коштів вистачить майже на три потужні ракетні атаки по українській інфраструктурі, подібні до тієї, яку вони здійснили в 26 серпня.

Крім прямого фінансового аспекту є й інший, соціальний. Той же “Євраз” – це понад 70 тисяч робітників. “Норнікель” – ще стільки ж. Всього ж в російській металургії задіяні мільйони людей. В них є сімʼї, родичі, а головне, стабільність. І поки ці підприємства працюватимуть в більш-менш звичному режимі, вона буде зберігатися. От саме по цій омріяній росіянами стабільності, яка і закрила всім там рота навіть попри всі злочини кремля, на якій і тримається путінський режим, ми й повинні бити в тому числі. Ми повинні забрати в них стабільність.

Комітет з питань економічного розвитку Верховної Ради разом з іншими держорганами проводить можливо й не дуже помітну, але дуже послідовну й наполегливу роботу, щоб довести нашим партнерам важливість удосконалення й посилення санкцій проти рф. І в цьому новому пакеті, впевнений, є і частинка нашої роботи. Найбільша нагорода – знати що економічна петля на шиї рф хоч і повільно, але стискається. І наслідки цьому обовʼязково будуть.

Дякую всім, хто зробив це посилення санкцій можливим. Сподіваюсь, що наслідки санкцій будуть такими ж руйнівними для російських заводів, як їх КАБи для нашого фенольного заводу в Нью-Йорку Донецької області. Працюємо далі!


comments

Новини партнерів

comments

Інші матеріали автора


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!