Реанімація доходів українців, вакцина від коронавірусу і команда "упакувати циган": яким був четвер

У Чорнобилі 21-й день поспіль продовжують фіксувати пожежі, в Івано-Франківську стався скандал з мером та ромами, а Німеччина починає тестувати вакцину від коронавірусу

Соціальна допомога. Оголошений у зв'язку з епідемією коронавірусу режим карантину залишив без роботи багатьох працевлаштованих українців. За приблизними даними, на сьогоднішній день мова йде про понад 2 млн людей, які втратили стабільний дохід. Ситуація така, що тепер багатьом українцям доводиться розраховувати лише на свої накопичення і допомогу держави. З Офісу президента і Кабміну пролунало чимало обіцянок і гарантій соціальної допомоги для безробітних. Наскільки ці слова збігаються з реальними діями – розбиралися журналісти "Коментарів".

Ознаки дискримінації. Щодо мера Івано-Франківська поліція відкрила кримінальне провадження. Приводом стали його вимоги вивезти з міста всіх представників ромської національності. Їх Руслан Марцінків озвучив під час оперативної наради. "Що стосується циган, ні, осіб циганської статі. Чого вони ще тут?" - запитав мер.

Він вимагав вивезти їх на Закарпаття. Коли ж почув, що частина ромів їхати добровільно відмовляється, додав: "Чому їх не упакували? До вівторка цю проблему повинні вирішити".

У цих словах поліцейські побачили ознаки дискримінації, що і будуть перевіряти під час розслідування.

Реанімація України. Деякі країни (той же Китай) вже почали реанімувати свою економіку після атаки коронавірусу і карантинних заходів. Експерти розповіли виданню "Коментарі", що могла б використовувати для себе Україна і вже зараз, і коли ми почнемо виходити з карантину. І як зробити цей самий вихід максимально безболісним.

Пожежа в зоні відчуження. У Чорнобилі вже 21-й день продовжують фіксувати пожежі. Про це написав директор Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослав Ємельяненко в Facebook, опублікувавши карту осередків вогню.

"Горять торфовища, продовжує горіти центр Чорнобильської зони. Ліси, села. Працюють пожежники, лісники, волонтери. Роблять все, що можуть, - пише Ємельяненко. - Мови про те, що в найближчі дні пожежа буде ліквідована - ні. Тижні, можливо місяці".

Вакцина. Німеччина починає тестувати вакцину від коронавірусу. Спочатку вакцину випробують на собі 200 добровольців. Вона вже була випробувана на клітинних культурах і тварин. Дослідження на людях буде проходити в три етапи. Поки готуються лише до першого з них. Але вже зараз вчені називають препарат перспективним.