Рубрики
МЕНЮ
0
Політтехнолог, політичний консультант, директор Агентства моделювання ситуацій.
У 1987-1992 роках навчався в Інституті міжнародних відносин
1993-1994 роках навчався у Франції в Європейському інституту вищих міжнародних студій(Institut Européen des Hautes Etudes Internationales (IEHEI)
2006-2007 роках працював у Кабміні радником віце-прем'єр-міністра.
19 липня відбулась пресконференція на тему: "Як реалізувати антикорупційну політику в секторі оборони під час війни?".
Загалом учасників пресконференції було восьмеро, але, на мою думку, варто згадати саме міністра оборони Олексія Рєзнікова, міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна та Олександра Новікова, голову НАЗК.
Сама назва пресконференції констатує, що корупція у сфері оборони присутня і судячи з такої активної піар акції, як ця пресконференція, корупція набула величезих і загрозливих для країни масштабів.
Так, НАЗК "спрацювало" по одеському воєнкому, але, чому раніше не "спрацювало", а тільки після появи інформації у публічному просторі?
Питання звичайно риторічне, бо чинна влада ніби бореться з корупцією, а точніше робить вигляд, що бореться, тільки після журналістських розслідувань і публікацій.
Про Олександра Камишіна і його ефективність загалом на посаді, як і боротьбу з корупцією, поки зарано щось говорити і робити якісь висновки.
А от як розуміти постійні заяви міністра Олексія Рєзнікова, які він робив раніше, що корупції нема, хоча вже самого міністра називають "Льоха-золоте яйце", натякаючи про його обман стосовно закупівель міноборони яєць по 17 гривень за шт.
А поява нформації Міністерства фінансів, що прострочена дебіторська заборгованість Міністерства оборони за період з 1 січня 2022 року по 1 травня 2023 року становить 36,3 млрд грн викликала просто цунамі в українському суспільстві обурення, негативних емоцій та підозр у корупції у таких великих масштабах.
Це майже 1 млрд.доларів, а міністр оборони Рєзніков розповідає, що створено спеціальний Департамент із питань запобігання корупції і проводяться структрні зміни для запобігання корупції.
На мою думку, така публічна піар-кампанія, за участі двох міністрів з сектору оборони та голови НАЗК, є спробою продемонструвати нашим партнерам, що чинна влада "рішуче" почала боротись з корупцією і це виглядає дивно, адже за словами Олексія Рєзнікова, ніби на саміті НАТО у Вільнюсі, про корупцію ніхто навіть не згадував.
У любій країні, можливо навіть і у країні з авторитарним режимом, після появи такої кількості інформації про корупційні дії і на такі великі суми у міністерстві оборони, такий міністр давно був би відправлений у відставку, а у демократичних країнах давав би і свідчення по відкритим корупційним кримінальним справам. А у нас, міністр на пресконференції говорить, як він буде боротись з корупцією.
Але хто тепер може повірити міністру оборони, який публічно сказав неправду про ті "золоті" яйця по 17 гривень за шт., що він бореться чи буде боротись з корупцією?
А матеріали про зловживання у міністерстві оборони продовжують з'являтись.
Питання також риторичне.
Новости партнеров
Другие материалы автора
Новости