Блог

Бондарєв Костянтин: Чому тисяча від президента не вирішує проблеми українців

Ініціатива щодо роздачі по 1000 гривень громадянам України викликала значний суспільний резонанс. З одного боку, така ініціатива позиціонується як допомога населенню в умовах війни, з іншого — викликає багато запитань щодо економічної доцільності, ефективності та довгострокових наслідків для економіки.

0

comments5982

Бондарєв Костянтин

Народний депутат

Член Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури

З 1 грудня стартувала дуже дивна ініціатива президента - кожен українець може отримати 1000 гривень. В народі її прозвали «тисячею від президента» та одразу народ висміяв дану ініціативу, адже на сьогоднішній день згідно чинного курсу валют це 25 доларів, які довгостроково особливого впливу на благополуччя і купівельну спроможність сімей мати не будуть. На сьогоднішній день українська сім’я не може за ці кошти оплатити навіть комунальні послуги за місяць, особливо в зимовий період. Тому й не дивно, що народ не оцінив намагання влади сподобатися народу.
 

Вливання додаткової грошової маси в економіку, а по суті, роздавання грошей, неминуче підвищує ризик інфляції. Українська економіка й так знаходиться під тиском зростання цін після підвищення податків, а додаткові витрати з державного бюджету, не підкріплені зростанням виробництва, можуть тільки посилити цю проблему.
 

Роздача коштів в теперішніх умовах викликає більше запитань до влади, ніж відповідей. Ці кошти можна було б спрямувати на стримування зростання тарифів на електроенергію, тим самим кожній сім'ї заощадити на оплаті щомісяця. Це дозволить допомогти тим, хто дійсно має потребу.
 

Одна з найбільших проблем ініціативи полягає в її універсальному характері. Виплати отримають всі, незалежно від рівня доходів чи реальних потреб. Наприклад, люди з високими доходами отримають таку саму суму, як і малозабезпечені громадяни, для яких ці гроші могли б мати інше значення.
 

Це ставить під сумнів ефективність витрачання бюджетних коштів. Набагато раціональніше було б направити ці ресурси на адресну допомогу тим, хто її дійсно потребує: малозабезпеченим родинам, переселенцям, людям з інвалідністю, військовим.

Державі необхідно сфокусуватися на довгострокових стратегіях: підтримці виробництва, розвитку інфраструктури, модернізації податкової системи. Лише так можна закласти основу для сталого економічного розвитку. Громадяни очікують від влади системних реформ і прозорої комунікації щодо того, як саме держава планує подолати економічну кризу, зростання цін і тарифів. 

 


comments

Новини партнерів

comments

Інші матеріали автора


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!