Блог

Бондарєв Костянтин: Підвищення соціальних гарантій зупинить виїзд населення з країни

Повномасштабна війна, яка триває в Україні з 2022 року, поставила перед державою та суспільством низку масштабних викликів. Одним із ключових завдань, що потребує постійної уваги, є захист найбільш вразливих категорій населення, таких як внутрішньо переміщені особи, пенсіонери, люди з інвалідністю, багатодітні родини та малозабезпечені громадяни. Також перед країною гостро стоять виклики щодо зупинки міграції громадян за кордон, а також повернення в Україну тих, які раніше виїхали, втікаючи від війни.

0

comments734

Бондарєв Костянтин

Народний депутат

Член Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури

Попри вже реалізовані програми соціальної підтримки, їхня ефективність далеко не завжди відповідає потребам людей. В умовах війни необхідно не лише продовжувати надавати допомогу громадянам, але й адаптувати систему соціального захисту до нових реалій.

На сьогодні в Україні функціонує низка програм, спрямованих на підтримку вразливих верств населення. Проте урядом повністю ігнорується той факт, що вже третій рік доходи наших громадян зменшуються. Мова йде як про тих, хто працює в бюджетних сферах, а також ті хто отримують пенсії. Ми можемо апелювати до того, що у нас війна, і ми не можемо збільшувати соціальні видатки, проте це не зовсім так. Виїзд однієї людини з країни  призводить до втрати робочих рук для країни, а це в свою чергу веде до зменшення податкової бази. 
 

Вже з 1 січня 2025 року всі бюджетними будуть отримувати менші заробітні плати, тому що підвищуються податки для всіх громадян. Інфляція в 2024 році була вищою, ніж в 2023 році, відповідно, реальна купівельна спроможність впала, а тут ще й збільшення податків призведе до зменшення доходів людей. Необхідно встановити реальний базовий прожитковий дохід для людини. Я говорю не про той прожитковий мінімум, який затверджено урядом, а реальний, який потрібен людині для того, щоб прожити місяць. Якщо дохід менший, то не потрібно збільшувати податок для таких громадян. Таким людям і так не вистачає коштів для забезпечення свого життя. Це як з ініціативою президента, що всі громадяни отримають по 1000 гривень. Фактично суму в 10 мільярдів гривень розпорошили по крихтам, ефект від такої не обдуманої дії нульовий.
 

Необхідно переглядати програму фінансової допомоги для ВПО. Люди, які були змушені покинути свої домівки через бойові дії, отримують щомісячну допомогу (3 000 грн для осіб з інвалідністю та дітей, 2 000 грн для інших категорій). Як реально втримати людину, яка має можливість виїхати за кордон - не зрозуміло. Тому в наступному році ми повинні закладати підвалини, щоб зупинити виїзд наших громадян з країни. 
 

Незважаючи на певні зусилля держави, ефективність соціальної підтримки залишається низькою, що сприяє міграції громадян та погіршує демографічну ситуацію. Ігнорування урядом падіння реальних доходів населення, особливо в бюджетній сфері та серед пенсіонерів, призводить до подальшого зубожіння та соціальної напруги.
 

Лише системний та зважений підхід до соціального захисту, з урахуванням реальних потреб населення та економічної ситуації в країні, дозволить подолати негативні наслідки війни, зберегти людський потенціал та забезпечити стабільний розвиток України в майбутньому. Саме зменшення доходів людей призводить до міграції населення з країни. Ігнорування цих проблем призведе до поглиблення соціальної кризи та ускладнить відновлення країни після війни.


comments

Новини партнерів

comments

Інші матеріали автора


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!