Американський сенатор попередив Китай про торгові втрати за втручання в протести

Відомий американський сенатор попередив Китай, що він може втратити свій особливий торговий статус в США, якщо Пекін втрутиться безпосередньо в конфлікт Гонконгу, щоб придушити всі протести в підтримку демократії.

Ведучий республіканець також заявив, що адміністрація Трампа повинна дати зрозуміти Пекіну, що вона зіткнеться з серйозними наслідками, включаючи санкції, якщо вона втрутиться безпосередньо.

"Я маю повноваження запевнити вас, що якщо Китайприйме насильницькі заходи до протестуючих, в Конгресі будуть прийняті заходи по забезпечення дотримання угод про автономії, які є частиною особливого визнання Гонконгу", - сказав сенатор Бен Кардін. Також він уточнив, що така акція мала двопартійну підтримку.

Кардін, представник демократичної партії, виступив одним із спонсорів двопартійного законодавства, яке вимагало б від уряду США щорічного обґрунтування продовження особливого режиму, наданого Гонконгу.

Закон США 1992 року надає Гонконгу преференційний режим в питаннях торгівлі і економіки в порівнянні з Китаєм. Області особливого режиму включають візи, правоохоронні органи та інвестиції.

Кардін заявив, що Гонконг володіє особливим статусом в обмін на угоду "одна країна - дві системи", які гарантують йому високий ступінь автономії та прав людини після передачі його Китаю з Великобританії в 1997 році.

"Якщо Китай втручається в автономію Гонконгу, то це впливає на наші угоди в плані торгової зони", - повідомив Кардін.

Кору Гарднер, інший провідний сенатор, який є республіканським головою підкомітету Сенату по Східній Азії, заявив, що адміністрація Трампа повинна дати чітко зрозуміти Пекіну, що будь-які репресії в Гонконзі будуть мати глибокі наслідки для Китаю, включаючи введення санкцій США.

"Голос народу Гонконгу повинен бути почутий без страх репресій і помсти. Уряд Гонконгу зобов'язане повністю гарантувати демократичні права гонконгців, в той час як Пекін повинен повністю поважати автономію Гонконгу. Світ дивиться ", - сказав Гарднер.

Кардін різко критикував нездатність президента Дональда Трампа зайняти більш жорстку позицію щодо Гонконгу і характеризував протести на початку цього місяця як заворушення, з якими Китай зіткнувся.

Трамп, який шукав велику операцію з виправлення торгового дисбалансу з Китаєм, заявив у вівторок, що ситуація в Гонконзі була складною, але, він сподівався, що вона спрацює для всіх, включаючи Китай, і заради свободи. При цьому ніхто не буде поранений або убитий.

Однак, посилаючись на розвідувальні повідомлення про пересування китайських військ на кордоні з Гонконгом, Трамп не вважав за потрібне попереджати Китай про наслідки інтервенції.

Республіканський лідер Сенату США Мітч Макконнелл попередив Китай в понеділок, що будь-яке насильницьке придушення протестів у Гонконзі буде неприйнятним, в той час як представники адміністрації Трампа закликали всі сторони утриматися від насильства.

Кардін сказав, що уряд Китаю, схоже, перевіряє, наскільки далеко вони зможуть просунутися без наслідків, і буде позиція США більш сильною, якщо президент і Конгрес виступлять одно.

"Було б, звичайно, краще, щоб президент виступав від імені Сполучених Штатів, рішуче підтримуваних діями в Конгресі", - сказав він.

Республіканець Марко Рубіо, один із спонсорів законопроекту Кардіна про Гонконгу, також закликав Трампа зайняти більш жорстку лінію з Китаєм над конфліктом.

"Наростаюча загроза Китаю щодо Гонконгу - це не внутрішня справа, це кричуще порушення прихильності автономії Гонконгу, Пекіну в міжнародному договорі", - заявив Рубіо.

"Враховуючи історію репресій, масовані китайські війська на кордоні викликають серйозну стурбованість", - сказав він.

У червні Держдепартамент попередив, що будь-яка поправка в гонконзькій законі про видачу, яка спочатку викликала нинішній раунд протестів, може поставити під загрозу особливий статус, який Вашингтон надає цій території.

Трамп мовчав з цього питання, але високопоставлений американський чиновник заявив у червні, що Вашингтон може розглянути питання про санкції, якщо відбудеться прискорення подій. Наприклад, поліції Гонконгу накажуть піти у відставку, якщо війська материкового Китаю застосують насильство проти протестувальників.

"Коментарі" повідомляли, що Трамп дав обіцянку фермерам США допомогти якщо Китай відмовиться від закупівель

Ще раніше "Коментарі" говорили, як Китай побудує в Конго найбільшу електростанцію в світі


Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Поділитися