Головна Новини Суспільство події Середньовіччя і мовчання: експерти назвали причини протестів проти «уханьских відьом»
commentss НОВИНИ Всі новини

Середньовіччя і мовчання: експерти назвали причини протестів проти «уханьских відьом»

Експерти негативно оцінили протести суспільства проти розміщення на карантин евакуйованих з Ухані

20 лютого 2020, 12:30 comments4104
Поділіться публікацією:
Середньовіччя і мовчання: експерти назвали причини протестів проти «уханьских відьом»

Сьогодні, 20 лютого, інформаційний простір перевантажено повідомленнями про те, як літак рейсу PQ7302 з евакуйованими українцями та іноземцями з китайського міста Ухань, ураженого епідемією коронавіруса, годинами метався між Харковом, Дніпром, Полтавою та Києвом.

Експерти оцінили для видання "Коментарі" як дії української влади, так і реакцію українського суспільства в даній ситуації.

Паніка через "прокажених"

Політолог Кирило Сазонов впевнений, що влада мала забезпечити відповідну комунікацію з суспільством, щоб ми не бачили тої ганьби і тієї паніки, які бачили і бачимо.

"Таке враження, що наш уряд взяли в заручники терористи. І не дають йому нормально спілкуватися з суспільством, – говорить політолог. – Реакції членів Кабміну на те, що відбувається довгий час було не видно і не чутно. Не можу уявити, щоб так (мовчанням) реагували в інших країнах, коли літак кружляє в повітрі, а його не можуть посадити... Або коли захоплюють лікарні, перекривають дороги... Евакуйованих людей перевірили двічі – наші і китайські лікарі. Ті, у кого є підозри на коронавірус, залишилися в Китаї. Чому було не провести відповідну роз'яснювальну роботу? Чому чітко не визначити – куди саме (і чому туди) доставлять евакуйованих на карантин? В результаті уявна загроза (а у нас від грипу та туберкульозу – куди більше біди) перетворилася в панічну атаку, яку лише підстьобувало мовчання влади. Таке враження, що до нас прибуває група людей з проказою, яких будуть розселяти по всіх містах і селах".

Сазонов підкреслює, що реакція навіть на рідкісні заспокійливі промови представників влади показує: люди не вірять їй, а комунікації – повністю провалені.

"Пояснювати, що небезпека – уявна, мала людина, якій люди вірять. Лідер громадської думки, приміром. Досвідчений медик... Цього не сталося. Те, що літак намотував такі круги над українськими містами – ганьба, – вважає політолог. – Це доводить, що суспільство у нас теж нездорове, легко піддає паніці. Але саме люди, які прийшли до влади, взяли на себе відповідальність за події в країні. І саме вони мали забезпечити порядок, спокій, розуміння. На жаль, ми цього не побачили".

Менталітет і спалах кору

Більшість розвинених країн світу провели евакуацію своїх громадян якомога швидше. А терміни евакуації українців переносилися, нагадує експерт Українського інституту політики Єва Антоненко.

"При цьому, час посадки вже прибулого літака постійно зміщувалося, його навіть дозаправляли. Також великі питання до того, наскільки підготовлені місця для карантину, особливо у зв'язку з планованим їх перенесенням у Полтавську область. Тому виникають великі питання до дії держави в даному випадку і рівня захисту українських громадян – не тільки в будь-якій точці світу, але і на території самої України. Адже знову дії влади коригуються тиском вуличних протестів", – підкреслює Єва Антоненко.

За словами експерта, необхідно констатувати, що інформація про захворювання подавалася в такій формі, що люди тепер просто залякані. В якійсь мірі поширювали паніку і ЗМІ.

"Крім того, населення не обізнане про те, як проходять карантинні заходи: люди вважають, що приїзд українців з Ухані в їх регіон на карантин дорівнює навмисному зараженню регіону і поширенню вірусу, – пояснює Антоненко. – Такі побоювання можуть базуватися, наприклад, на історії з поширенням кору в останні роки і недостатніми заходами боротьби з нею... На прикладі протестів проти повернення українців ми спостерігаємо в дії менталітет "моя хата з краю" і відсутність суспільної солідарності. Біда може трапитися з кожним, але на неї звертають увагу, тільки якщо вона торкнеться людини особисто".

Багаття для "уханьських відьом"

Аналітик Михайло Подоляк вважає, що дії влади в такій ситуації можна оцінити лише за критеріями: погано, дуже погано і просто огидно.

"Історія з евакуацією куди рельєфніше оголила те, що ми і так знали про себе, але боялися сказати. Немає сьогодні держави як набору відповідальних сервісних інститутів. А отже, держава не в змозі вирішити жодну задачу, – підкреслює аналітик. – Тим більше вона не здатна належно відповідати на кризи".

У нинішньої держави дві стратегії – мовчати і до останнього ігнорувати, продовжує Подоляк. Або (якщо біда сама собою минула) – пафосно заявити про свої перемоги.

"Крім того, – підкреслює аналітик, – держава в її нинішньому розібраному вигляді взагалі не вміє розмовляти із суспільством, пояснювати йому щось, заспокоювати. І тому суспільство категорично не вірить державі. А далі... далі починається взагалі треш, коли на місцях народ виходить на вулично-шинні протести проти... евакуації власних співгромадян. Тим самим доводячи, що ми – зовсім не рідня сучасній людській цивілізації, а рудимент, який залишився в середньовіччі з його вогнищами для "уханьских відьом".

Нагадаємо, евакуйованих з Китаю українців та іноземців розмістять на карантин у медичному центрі Нацгвардії "Нові Санжари" у Полтавській області. Протягом двох тижнів вони будуть знаходитися в обсервації із забезпеченням суворого режиму санітарного епідеміологічного контролю і безпеки.

В даний момент, за інформацією МВС, загрози здоров'ю громадян відсутні, спільно з МОЗ проводяться активні профілактичні заходи.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!