Рубрики
МЕНЮ
0
Журналіст, редактор, лінгвіст, волонтер
Українка у Польщі
Щаслива дівчинка з інвалідністю через порушення голосовимови
Авторка блогу "Українська з Оленкою Клочко"
Працювала журналістом у виданнях "Гіпотеза", "Коментарі", "Коментарі. Харків"
Отримала вищу освіту за напрямком "Прикладна лінгвістика", а також "Видавнича справа та редагування" у Харкові
Здобуваю післядипломну освіту у Польщі в Університеті Адама Міцкевича за напрямком "Журналістика та соціальні комунікації" (докторантура)
Займаюся проєктами із вивчення соціальних комунікацій, розвитку та впливу сучасних медіа
Переддень саміту НАТО у Вільнюсі був затьмарений доволі неприємною, якщо не сказати «скандальною» новиною: одна з найбільших польських газет "Rzeczpospolitа" раптово оприлюднила результати соцопитування, згідно якого 47,7% поляків виступили проти прискореного вступу України до Північноатлантичного Альянсу!
Чим можна пояснити таку, здавалося б дивну та неочікувану позицію поляків? А головне, чому "Rzeczpospolitа" вирішила нагадати про неї саме зараз, напередодні такої важливої для українців події?
Для того, аби відповісти на ці запитання, спершу слід уважніше поглянути на дані цього самого соцопитування. Дивимося: 47,7% польських громадян проти швидкого отримання Україною членства в НАТО. А що ж щодо останніх 52,3%? А тут цікаво: 12,3% не визначилися, однак 40% (а це майже стільки ж, скільки й проти) – підтримують якнайшвидше приєднання України до Альянсу. Один лише цей факт вже не дає права говорити, що прості поляки проти українців в НАТО. Навпаки, з цього питання суспільна думка розділилася майже навпіл.
Так, виявляється, що противниками прискореного вступу України в НАТО у Польщі виступає саме та публіка, яка виступає й проти поставок зброї Україні, та ж публіка, для якої вигідний бізнес з Москвою значно важливіший за сльози, кров та смерті українців, тому такого виду негатив не має нікого дивувати.
Дивно тут інше – навіщо все ж таки ця "Rzeczpospolitа" та найбільші польські ЗМІ, що її активно цитували, подали цю інформацію саме напередодні важливого для України саміту, та ще й у такому провокаційному трактуванні? А вимоги польської сторони, аби Володимир Зеленський офіційно вибачився за «геноцид» на Волині, так само, як і офіційне визнання Сеймом волинської трагедії «геноцидом» – взагалі у самий розпал Саміту НАТО?
Звісно, восени у Польщі стартують парламентські вибори, і всі зараз активно боряться за голоси будь-яких виборців, не нехтуючи навіть «євроскептиками» та націоналістами. Але чи етично використовувати заради цього засоби, які можуть дискредитувати твою країну перед очима її найближчих сусідів?
Новости партнеров
Другие материалы автора
Новости