Рубрики
МЕНЮ
0
Керівник аналітичної групи Українського центру аналітики і безпеки
Генерал-майор, кандидат юридичних наук, керівник аналітичного напряму Українського центру аналітики і безпеки
З жовтня 2017 року по травень 2019 року на сайті Служби безпеки України вийшло понад 20 матеріалів, що стосуються злочинів цих найманців. В тому числі були опубліковані аудіоперехоплення розмов бойовиків щодо збитого під Луганськом літака Іл-76, на яких присутній голос Дмитра Уткіна (позивний «Вагнер») - командира й засновника цього підрозділу. Проте на сьогодні всі ці матеріали з сайту СБУ зникли.
Крім того, в розділі сайту «Вони перебувають у розшуку» зараз немає жодного найманця з ПВК «Вагнера», включаючи тих 33 бойовиків, які були затримані в Білорусі в липні 2020 року. Також не надана юридична оцінка і діяльності командира бойовиків «Вагнера»-Уткіна.
Те ж стосується громадян України, які з 2013 року в складі групи «Вагнера» воювали в Сирії. Частина з цих бойовиків пише в соціальних мережах, як вони після повернення з Близького Сходу встигли відмітитись на Майдані та побували в Одесі в травні 2014, а також як планували захоплення аеродрому. Однак мій лист-запит до СБУ про те, чи було відкрите щодо цих осіб кримінальне провадження, ствердної відповіді так і не отримав.
Можна сказати, що на сьогоднішній день заблокована робота правоохоронних органів України з документування та притягнення до відповідальності більш ніж 200 українських громадян, які воюють в складі ПВК «Вагнера». І це при тому, що їх персональні данні вже зібрані та наявні навіть їх фотографії з номерними військовими жетонами підрозділу.
Загалом виходить, що злочини бойовиків цього підрозділу, який Кремль використовує для бойових дій в різних частинах світу, в тому числі й проти України, досі не отримали гідної правової оцінки з боку української правоохоронної системи.
Новости партнеров
Другие материалы автора
Новости