Рубрики
МЕНЮ
0
Журналіст, редактор, лінгвіст, волонтер
Українка у Польщі
Щаслива дівчинка з інвалідністю через порушення голосовимови
Авторка блогу "Українська з Оленкою Клочко"
Працювала журналістом у виданнях "Гіпотеза", "Коментарі", "Коментарі. Харків"
Отримала вищу освіту за напрямком "Прикладна лінгвістика", а також "Видавнича справа та редагування" у Харкові
Здобуваю післядипломну освіту у Польщі в Університеті Адама Міцкевича за напрямком "Журналістика та соціальні комунікації" (докторантура)
Займаюся проєктами із вивчення соціальних комунікацій, розвитку та впливу сучасних медіа
Це логічно, оскільки військовими стають, а не народжуються. Сьогодні це особливо важливо, оскільки в ЗСУ служать різні люди, з різних соціальних верств, з різним матеріальним становищем, інтелектом і нормами моралі. В одному підрозділі можуть зібратися люди абсолютно різних доль.
Тому також справедливо буде стверджувати, що армія - це індикатор стану суспільства. І під кінець третього року повномасштабного вторгнення воно перебуває в жалюгідному стані.
Так, у 211 понтонно-мостовій бригаді протягом пів року відбуваються жахливі знущання з військовослужбовців: їх морально принижують, б'ють до півсмерті, вимагають зарплату - і все це було організовано членами однієї сім'ї за злочинної бездіяльності ДБР.
Причиною звірств щодо солдатів були побори та здирництво в підрозділах. У бригаді діяв злочинний сімейний клан: гроші вимагав командир одного зі взводів - Владислав Пастух. Його батько - начальник штабу тієї ж бригади, Валерій Пастух, а хрещений батько - сам командир бригади. У результаті Владислав Пастух неодноразово хвалився своєю безкарністю і привілейованим становищем. Створення подібного сімейного підряду стало можливим завдяки дружині комбрига Ірині Побережнюк, яка працювала в ТЦК Кам'янця-Подільського на момент формування бригади.
Одного його підлеглого, який не зміг переказати гроші, Владислав Пастух показово побив і повісив на хрест. Фото розіп'ятого військовослужбовця потрапило до інтернету, що й викликало шквал громадського невдоволення.
За словами народної депутатки Юлії Яцик, ще на початку вересня до тимчасової слідчої комісії було передано докази злочинів скоєних щодо військовослужбовців, однак справа хід не набула і ніхто з причетних так і не поніс покарання. Завдяки громадському резонансу злочином зацікавилося чимало високопосадовців, і розслідування може поновитися, але наразі злочинці на свободі.
Приклад 211 бригади є показовим. Хто знає, скільки таких випадків в інших частинах по всій країні. Майже три роки війни знелюднюють, і подібні випадки перестають бути винятками.
Журналісти "Української Правди" з посиланням на секретаріат уповноваженого Верховної ради з прав людини повідомляють, що за 2024 рік уже зафіксовано 3807 звернень від військовослужбовців щодо порушень прав людини. Це значно більше за показники 2022 і 2023 років - 435 і 2779 відповідно.
Подібні цифри засмучують, але не дивують. Третій рік вторгнення не минає безслідно. І без належного контролю з боку влади, а найголовніше - без завершення конфлікту, подібні зміни вкрай складно здійснити.
Новости партнеров
Другие материалы автора
Новости