Блог

Оленка Клочко: Жінки-операторки БПЛА: перемога над гендерною нерівністю чи тривожний дзвінок?

На днях стало відомо, що в Україні є ініціатива з формування жіночого добровольчого підрозділу БПЛА.

0

comments2444

Оленка Клочко

Журналіст, редактор, лінгвіст, волонтер

Українка у Польщі

Щаслива дівчинка з інвалідністю через порушення голосовимови

Авторка блогу "Українська з Оленкою Клочко"

Працювала журналістом у виданнях "Гіпотеза", "Коментарі", "Коментарі. Харків"

Отримала вищу освіту за напрямком "Прикладна лінгвістика", а також "Видавнича справа та редагування" у Харкові

Здобуваю післядипломну освіту у Польщі в Університеті Адама Міцкевича за напрямком "Журналістика та соціальні комунікації" (докторантура)

Займаюся проєктами із вивчення соціальних комунікацій, розвитку та впливу сучасних медіаНа днях стало відомо, що в Україні є ініціатива з формування жіночого добровольчого підрозділу БПЛА, про це повідомив командир роти ударних дронів "Орден Сантьяго" і засновник Центру підтримки аеророзвідки Ігор Луценко на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, набір до підрозділу відбуватиметься на конкурсних засадах: на кандидаток очікують різноманітні тестування та перевірки. "Робота з (відносно) складними системами, що потребує технічної грамотності, уважності та акуратності, базових інженерних навичок і творчого тактичного мислення", - розповів Луценко.

Однак подібна ініціатива виникла не від хорошого життя, на чому наголошує і сам Ігор Луценко: "Звісно, те що українцям і українкам доводиться воювати — це погано. Але те, що з’являються ініціативи, щоб створити максимально комфортні умови військової служби для усіх категорій добровольців — це добре. На жаль, у ворога велика перевага у живій силі, тому не слід нехтувати будь-якими ідеями, котрі дозволяють скоротити цей розрив".

Стає очевидно, що переживання про гендерну нерівність не стоять на порядку денному: коли на кону доля нашої країни, влада змушена розглядати будь-які варіанти, чи то брутальна мобілізаційна робота, чи то примусове повернення на батьківщину придатних до військової служби українців, чи то активна участь жінок у бойових діях.

Оскільки не всі посади в ЗСУ передбачають безпосередню участь у бойових діях, існує тенденція заміщення жінками на подібних посадах чоловіків, з подальшим відправленням останніх на фронт. Наприклад, Канада візьметься за підготовку жінок-саперів для розмінування територій. З одного боку, це відповідає політиці України, яка прагне до інтеграції та інклюзивності, з іншого - за цим стоїть величезне горе людських втрат...

Багато наших захисників уже віддали своє життя за Україну, на їхні місця приходять захисниці. У результаті серйозних втрат закрите маскулінне військове суспільство перетворюється на рівноправне. Чи добре це з точки зору боротьби за права жінок? Однозначно. Але питання, чи не занадто це висока плата за подібні зміни...comments

Новости партнеров

comments

Другие материалы автора


Новости

Подписывайтесь на уведомления, чтобы быть в курсе последних новостей!