Рубрики
МЕНЮ
0
Політтехнолог, політичний експерт. Співзасновник «Агентства моделювання ситуацій» - найстарішої в Україні компанії з політичного консалтингу (існує з 2002 року). З 2009-го року незмінно входить до десятки найбільш цитованих політичних експертів в Україні. Визнаний найпопулярнішим політичним експертом за версією рейтингової платформи Comments.ua два роки поспіль: 2020-го та 2021-го.
45 років, заступник директора Агентства моделювання ситуацій.
За освітою історик (ЛНУ ім.І.Франка).
Онук відомого історика українського козацтва Володимира Олексійовича Голобуцького (1903-1993).
Син професора Петра Володимировича Голобуцького (1938-2010)
Є одним з перших спеціалістів в Україні з питань інформаційного суспільства – перша монографія вийшла друком 1999 року і стала навчальним посібником на багатьох кафедрах (напрямків ІТ, інформаційної безпеки, філософії, державного управління і права, новітньої історії та ін.) українських вишів, її та наступні роботи досі цитують українські автори дисертаційних робіт різних напрямків.
Автор і співавтор багатьох наукових і публіцистичних праць з історії, соціології, політології, проблем інформаційного суспільства, інвайронменталізму тощо.
У 2018-му році через регулярну жорстку політичну сатиру і фотожаби особисто на Путіна потрапив до санкційних списків Кремля: у «списку 322-х» від 1.11.2018 став 60-м.
Є автором сотень поширених мемів щодо українських та зарубіжних політичних діячів, політичної ситуації в Україні.
Аудиторія персональної сторінки у Facebook складає більше 60 тисяч читачів.
Короткий брифінг Байдена «у передвоєнне надвечір’я» (в Америці зараз «пообіддя» 15 лютого) не став ані «епохальним», ані якимсь «революційним».
По суті, це продовження «тицяння ведмедя палицею»: повторення тез, що ніхто не вірить заявам РФ про відведення військ, бо тепер вже 150 тисяч стоїть вздовж кордонів України з Білоруссю і Росією. Що «коли що», «Північний потік ніколи не запрацює. США продовжує очікувати великого наступу – бо знов були заклики до американських громадян залишити Україну задля власної безпеки. «Росіяни нам не вороги, НАТО, США і Україна не загрожують Росії» - але «світ таврує Росію за напад на Україну, втрати будуть величезними» і Росія завдасть удару по собі ж самій.
Ну і знов чиста спокуса: США не відправлятиме своїх військових захищати Україну у випадку нападу, США не розміщатиме свої ракети в Україні. В сенсі «тут нікого нема, нападайте, будь ласка!». І одразу знов спроби роздражнити тварину: «США готові заплатити будь-яку ціну за захист свободи». «Друга світова війна була війною, в якій ми брали участь з необхідності. Але якщо Росія нападе на Україну, це буде війна, в якій ми братимемо участь за власним вибором!». Дуже схоже, що Путіна пробують взяти «на слабо, при тому використовуючи маніпуляції його улюбленою темою про «Вєлікую отєчєствєнную».
Тобто, Байден копнув Путіна напередодні прогнозованої дати нападу, щоб той не розслаблявся. І якщо масштабного нападу все ж не буде, така заява – хороша основа для «нової Холодної війни» всіх проти Росії (маючи на увазі і Китай).
Але у всього цього є ще один момент. Історичною місією Джо Байдена може стати не нова війна з Росією, холодна чи ще якась, а новий «план Маршалла» для України. В сенсі, це вже буде «план Байдена».
Якщо додати масштабне входження США на європейські ринки за рахунок жорсткого витіснення покараної Росії, то «план Байдена» дійсно стане історичною місією, котра дозволить відродити гегемонію Америки над цілим світом (і відновити імідж після репутаційних страт в Афганістані). Це дозволить відновити рівень впливовості США і «зробити Америку великою знов». Що вплине і на електорат республіканців в самій Америці – тобто, збільшить підтримку Байдена і демократів.
Будемо сподіватись, що в адміністрації Джо Байдена знайдеться хтось, хто запропонує йому подібний план.
Новости партнеров
Другие материалы автора
Новости