Блог

Олексій Голобуцький: Справжній Талібан наочно

В часи соцмереж і відео від свідків нереально підтримувати міфи про поміркованість і цивілізованість

0

comments9699

Олексій Голобуцький

Політтехнолог, політичний експерт. Співзасновник «Агентства моделювання ситуацій» - найстарішої в Україні компанії з політичного консалтингу (існує з 2002 року). З 2009-го року незмінно входить до десятки найбільш цитованих політичних експертів в Україні. Визнаний найпопулярнішим політичним експертом за версією рейтингової платформи Comments.ua два роки поспіль: 2020-го та 2021-го.

45 років, заступник директора Агентства моделювання ситуацій.

За освітою історик (ЛНУ ім.І.Франка). 

Онук відомого історика українського козацтва Володимира Олексійовича Голобуцького (1903-1993).

Син професора Петра Володимировича Голобуцького (1938-2010)

Є одним з перших спеціалістів в Україні з питань інформаційного суспільства – перша монографія вийшла друком 1999 року і стала навчальним посібником на багатьох кафедрах (напрямків ІТ, інформаційної безпеки, філософії, державного управління і права, новітньої історії та ін.) українських вишів, її та наступні роботи досі цитують українські автори дисертаційних робіт різних напрямків.

Автор і співавтор багатьох наукових і публіцистичних праць з історії, соціології, політології, проблем інформаційного суспільства, інвайронменталізму тощо.

У 2018-му році через регулярну жорстку політичну сатиру і фотожаби особисто на Путіна потрапив до санкційних списків Кремля: у «списку 322-х» від 1.11.2018 став 60-м.

Є автором сотень поширених мемів щодо українських та зарубіжних політичних діячів, політичної ситуації в Україні.

Аудиторія персональної сторінки у Facebook складає більше 60 тисяч читачів. 

Наслідки блискавичного відступу США з Афганістану, цілком ймовірно, матимуть значно масштабніший вплив на оцінку Талібану консерваторами різних країн, аніж планована колись реалізація ліберального суспільства там.

 

Адже Талібан 1990-х і Талібан сьогодні - це геть різні ситуації. В 1990-х каменування чи обезголовлення лишались за кадром, на рівні сумнівних чуток. А в час тотального панування соцмереж і відео від очевидців кожен користувач інтернету на планеті чи не щодня на власні очі спостерігатиме страти, катування, жорстокі покарання, вбивства...  

 

Таліби вже офіційно заявили, що демократію в Афганістані скасовано, вони встановлюють закони ісламу. А там з дотриманням правил і покараннями за недотримання все дуже-дуже суворо, за нормами більш як тисячолітньої давності.

 

В результаті і консерватори, і прибічники антиамериканської позиції регулярно матимуть екскурси в найтемніші аспекти давньої історії. Доведення "від зворотного" взагалі часто є ефективнішими. Не "яким комфортним стає Афганістан за прийняття ліберальних цінностей Заходу", а "яким моторошним став Афганістан, що остаточно відкинув ліберальні цінності заради радикального ісламського традиціоналізму".  

 

Тобто, США таки лишаться у виграші, навіть попри нібито ганебну втечу з Афганістану. 



comments

Новости партнеров

comments

Другие материалы автора


Новости

Подписывайтесь на уведомления, чтобы быть в курсе последних новостей!