logo_ukra

Coinspot 30.11.2020

BTC/USD

18389.70

ETH/USD

588.16

LTC/USD

79.79

НБУ 30.11.2020

USD/UAH

28.66

EUR/UAH

34.15

RUB/UAH

0.40

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Блог

Вадим Трюхан: COVID-19 атакує. До локдауну - лічені дні

В Україні 7053 захворювань на COVID-19 21 жовтня цього року. 116 летальних випадків за останню добу. Загалом 6043 смерті. А у світі вже понад 41 млн інфікованих. Жахливі антирекорди.

comments2515

Вадим Трюхан

Голова правління громадської організації «Європейський Рух України» та юридичної фірми "ЮМАС". Дипломат, юрист-міжнародник, магістр державного управління, експерт з європейської інтеграції, національної безпеки, міжнародного публічного та європейського права. Працював на різних посадах в МЗС України, - від аташе Договірно-правового управління до заступника директора департаменту ЄС і Посла з особливих доручень. Був директором Координаційного бюро європейської та євроатлантичної інтеграції в Секретаріаті КМУ. Працював а Адміністрації Президента України, а також за кордоном, зокрема в місії ОБСЄ у Хорватії та в місії Ради Європи зі спостереження за виборами в Косово. 


Цифри росту кількості хворих на коронавірус, а особливо смертей від цієї страшної недуги стають все більш тривожними. Давно прогнозована друга хвиля пандемії набирає обертів. І то не лише в Україні, а й в усьому світі, і особливо в Європі.

 

Ірландія оголосила жорсткий локдаун на шість тижнів. Альпійський регіон Німеччини оголосив локдаун на два тижня. Два італійські регіони, Ломбардія і  Кампанія запроваджують комендантську годину в нічний час. Чехія ввела жорсткий карантин. Ціла низка держав-членів ЄС запроваджують обмеження на роботу ресторанів, барів, спортзалів тощо,

 

І, так виглядає, що це лише початок.

 

В Україні поки що лише чутки, спекуляції на темі і нетішні прогнози. Цілком очевидно, що влада банально не насмілюється ухвалювати жорсткі не популярні рішення, адже до місцевих виборів залишається декілька днів. А вони для неї принципово важливі. Не дарма ж Президент Зеленський особисто займається агітацією за “Слугу народа”.

 

Проте локдаун невідворотній. Чому? Є як мінімум три причини для цього.

 

Перша. Українська медицина перебуває на межі колапсу. При збереженні протягом наступних 10-15 днів нинішньої динаміки росту кількості хворих на COVID-19 надавати їм допомогу буде вже ніде і нікому. Більше того, за принципом доміно, підуть системні збої і по відношенню до пацієнтів, які страждають від інших хвороб чи навіть травм від ДТП тощо.

 

Друга. Зростання кількості хворих може призвести до зупинки роботи величезної кількості підприємств, організацій, установ і закладів. Адже виявлення хворого в колективі автоматично спричинює необхідність самоізоляції всіх, з ким він контактував. Тому діяти слід на упередження і запроваджувати форс-мажорні протоколи роботи для таких випадків.

 

І третє. Подальше зволікання з ухваленням відповідних рішень владою призведе до тотальної і остаточної втрати нею довіри серед громадян. Тому Президенту Зеленському і його уряду доведеться нарешті почати діяти. 

 

Залишається лиш одне питання. Чи вдасться Україні уникнути дежа вю у вигляді тотального карантину, який ми натужно переживали навесні, чи все таки “слугам” вистачить мізків діяти точково і впроваджувати так звані “розумні локдауни” там, де в цьому буде крайня потреба, компенсуючи втрати підприємцям і пересічним громадянам за рахунок ковідного фонду?

 

І наостанок рекомендація уряду і головам ОДА (саме їм, бо мери переобираються лиш в неділю, їм не до того). Не чекаючи запровадження локдауну чи радше окремих локдаунів в областях/районах, де вже маємо критичну ситуацію, слід невідкладно готувати додаткові приміщення (перепрофільовувати наявні) для прийому хворих, почати закуповувати нарешті ШВЛи, створювати резерв масок, захисних костюмів тощо і тих ліків, які можуть стати дефіцтом. 

 

А Президенту час нарешті невідкладно почати прямо говорити з нашими європейськими, американськими, китайськими і іншими партнерами, і домовлятися про допомогу в протидії пандемії. Нам потрібні бригади лікарів, мобільні госпіталі, ШВЛи, ліки тощо. Це його особиста справа і відповідальність. Не лише політики-популісти мають піаритися, в основному без жодної користі для пацієнтів, на цій біді. Глава держави повинен очолити боротьбу проти COVID-19.

 

Адже від оперативності його дій і дій всієї влади залежить кількість життів українців, які вдасться врятувати в найближчі тижні.

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!