Рубрики
МЕНЮ
Максим Иванов
Минулий тиждень був ознаменований однією з головних політичних подій України в 2019 році. В Парижі відбувся саміт лідерів країн "нормандської четвірки" (України, Росії, Франції і Німеччини) з врегулювання конфлікту на Донбасі. Володимир Зеленський вперше сів за стіл переговорів з Володимиром Путіним, а компанію їм склали Емманюель Макрон і Ангела Меркель. За підсумками зустрічі лідери чотирьох країн затвердили і оприлюднили документ з результатами переговорів і "дорожньою картою" як мінімум на найближчі чотири місяці, через які планується провести нову зустріч у "нормандському форматі".
Згідно з документом, сторони, серед іншого, зобов'язуються забезпечити повне і всебічне виконання угоди про припинення вогню до кінця 2019 року. Також президенти домовилися про розведення сил і засобів на трьох дільницях Донбасу до кінця березня 2020-го. Крім того, лідери країн підтвердили необхідність включення "формули Штайнмайера" в українське законодавство у відповідності з варіантом, узгодженим у рамках "четвірки" і Тристоронньої контактної групи.
Безумовно, найважливішим результатом особистої зустрічі Зеленського і Путіна стала домовленість про обмін полоненими між офіційним Києвом і ОРДЛО у форматі "всі підтверджені на всіх підтверджених".
Зеленський назвав саміт у Парижі результативним, але зазначив, що хотів би більше рішень по злободенним питанням.
Портал "Коментарі" всебічно оцінив саміт у Парижі в численних матеріалах, у тому числі поцікавився думкою щодо переговорів у експертів.
Представники Демократичної партії в Конгресі США висунули звинувачення президенту Дональду Трампу в рамках процедури імпічменту.
"Це є безумовним злочином, коли він (Трамп — ред.) використовує повноваження свого державного органу для отримання неналежної особистої вигоди, ігноруючи або завдаючи шкоди національним інтересам — це є досконалим злочином. Це саме те, що президент Трамп зробив, коли він просив і змушував Україну втручатися в наші президентські вибори 2020 року", — заявив голова суддівського комітету Палати представників Джеррі Надлер, коментуючи звинувачення у зловживанні владою.
Також Трампа звинувачують у перешкоджанні Конгресу США.
Зазначимо, що на цьому тижні Комітет з питань судочинства Палати представників США (нижньої палати американського парламенту) проголосував за статті імпічменту американського президента. Підтримали звинувачення Дональда Трампа 23 члени профільного комітету, в той час як проти виступили 17 з них. Очікується, що голосування повного складу Палати представників відбудеться наступного тижня.
Далі слухання по справі імпічменту нинішнього президента США перейдуть в Сенат (верхню палату парламенту), де зараз головує Республіканська партія. Очікується, що імпічмент підтримають дві третини членів верхньої палати американського парламенту.
У четвер на позачерговому засіданні Верховної Ради, нардепи продовжили закон про особливий статус для Донбасу. Рішення продовжити дію закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей" (№ 2569) підтримали 320 парламентаріїв. У повному складі не голосували фракції "Батьківщина" та "Голос".
"У статті 1 закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей цифри 2019 замінити цифрами 2020. Цей закон набирає чинності з дня його опублікування", — йдеться в тексті законопроекту.
Наступним етапом роботи над законопроектом про особливий статус має стати розроблення його нової редакції. Але в цьому контексті багато чого буде залежати, в тому числі, від переговорного процесу в Мінську. За словами голови фракції "Слуги народу" Давіда Арахамії, парламент візьметься за законопроект після березневої зустрічі в "нормандському форматі".
Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження проти п'ятого президента України Петра Порошенка за фактом здачі державних інтересів у 2015 році, коли їм був підписаний документ, що передбачає положення Мінських угод.
"Попередня кваліфікація: державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України (ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України)", — зазначили в Держбюро.
Сам Порошенко назвав відкриття цієї справи "абсолютному безглуздим і антиукраїнським". Екс-президент зазначив, що він і його політична сила повністю підтримують Мінські угоди, так як на момент їх підписання у ЗСУ взагалі не було ніяких резервів. Документ, за його словами, дозволив Україні зупинити наступ Росії і виграти час для створення армії.
"Мені 54 роки і я не... Ну загалом ви зрозуміли звідки пішла команда про порушення такої кримінальної справи" — сказав Порошенко.
Новини партнерів
Новини