У пілота літака МАУ не було зв'язку з диспетчером, - Іран

В Ірані поки не вирішили, якій країні віддадуть бортові самописці літака МАУ

Пілот літака "Міжнародних авіаліній України", який виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран — Київ і впав недалеко від іранської столиці, не мав зв'язку з диспетчером аеропорту Тегерана. Про це заявив глава іранської організації цивільної авіації Алі Абідзаде, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на іранські ЗМІ.

За словами Абідзаде, голос українського пілота ідентифікований на записі бортового самописця екіпажу. Жодних сигналів тривоги від українського екіпажу диспетчерам не надходило.

"Я не знаю про причину затримки (вильоту літака) та проблему технічної несправності; причина аварії незрозуміла і не може бути оголошена до моменту аналізу інформації з чорної скриньки літака, - сказав він, додавши, що жодних загроз в даному районі не було.

Абідзаде зазначив, що іранська сторона буде вивчати записи чорних скриньок. На даний час невідомо, якій країні передадуть бортові самописці. Але їх точно не отримає виробник літака — американська корпорація Boeing.

Як повідомляли "Коментарі", український лайнер зазнав аварії через "технічні проблеми" недалеко від тегеранського міжнародного аеропорту ім. Імама Хомейні. Але існує й інша версія. За інформацією йорданського видання Al-hadath, літак міг бути випадково збитий іранської ракетою.

На борту перебували громадяни 7 країн - 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед них 11 громадян України. Всі, хто знаходилися на борту, загинули. За даними РНБО України, дві людини запізнилися на рейс. Ідентифікувати загиблих пасажирів і екіпаж рейсу "Тегеран – Київ" буде непросто: на борту сталася пожежа, тому деякі тіла обгоріли. Пізніше "МАУ" оприлюднила список всіх загиблих в авіакатастрофі.

Представник аеропорту Тегерана розповів про те, що причиною аварії українського пасажирського літака в Ірані стало загоряння двигуна. Однак в авіакомпанії версії про технічну несправність і помилку екіпажу відкинули.

Офіс генерального прокурора почав досудове розслідування за фактом аварії літака. Дані внесено до ЄРДР за ч. 3 ст. 276 КК україни (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей). Українським компанія заборонили здійснювати польоти в Іран до з'ясування причин катастрофи літака МАУ. Експерти влаштують перевірку льотної придатності всього цивільного флоту.

Кабінет міністрів прийняв рішення про відправку пошуково-рятувальної групи в Іран для спільного розслідування причин трагедії і репатріації тіл загиблих громадян України.