Тиждень після авіакатастрофи в Ірані: топ-факти трагедії та "невинність" керівників атаки
Сім'ям жертв катастрофи «МАУ» український уряд пообіцяв виплатити компенсації, а експерти прогнозують недоторканність винуватців трагедії в Ірані
Сьогодні, 15 січня, минув рівно тиждень після жахливої авіакатастрофи Boeing 737 компанії "Міжнародні авіалінії України" в столиці Ірану Тегеран, яка забрала 176 життів. "Коментарі" зібрали всю наявну на даний момент інформацію про трагедію та дізналися у експертів можливі сценарії розвитку подій.
Хроніка подій: замовчування ракетної атаки і виділення компенсацій
8 січня близько 4:30 поблизу міжнародного аеропорту в Тегерані зазнав аварії Boeing 737 "МАУ" рейсу PS 752 (Тегеран – Київ). На борту лайнера перебувало 176 людей, серед яких малюк 2018 року народження, діти віком до 10-ти, й більшість – пасажири віком 20-30 років. Всього загинуло 11 громадян України, 9 з яких - члени екіпажу літака.
у Тегерані заявили, що нібито загорівся двигун. В українській компанії відповіли, що помилка екіпажу й технічні проблеми були виключені. Літак був 2016 випуску, отриманий безпосередньо із заводу Boeing, до цього ніде не експлуатувався і 6 січня успішно пройшов перевірку. Команда на борту була досвідчена, з багатогодинним стажем польотів.
ракетної атаки на український лайнер. Тільки 11 січня влади Ісламської Республіки Іран публічно оголосили про те, що літак був збитий ракетами, випущеними представниками Корпусу вартових ісламської революції (КВІР). За їхніми даними, повітряне судно нібито наблизилося до бази корпусу, а помилка обстрілу була викликана "авантюристськими діями США" напередодні. Перших підозрюваних в Ірані почали заарештовувати 14 січня. В цей же день в мережі опубліковано відео поразки українського літака двома ракетами. Іранці, тим часом, влаштували протести проти дій своєї влади, а багато діячів медіа, спорту публічно визнали пропагандистську політику країни, залишили роботу і навіть виїхали з Ірану.
уряд протягом цього тижня пообіцяв виплатити сім'ям загиблих українців 200 000 гривень допомоги. Крім того, за словами українського президента, повернення тіл загиблих з Ірану в Україну може відбутися в неділю, 19 січня. А 20 січня в Україні планують почати розшифровку чорних скриньок українського літака, які повинні доставити з Ірану.
Відзначимо, що в аеропорт "Бориспіль" люди продовжують приносити квіти, щоб вшанувати пам'ять загиблих в авіакатастрофі під Тегераном.
спрогнозували позицію України щодо Ірану, проаналізували версії конспірологів і прокоментували визнання Ірану.