"Схуднення" Ради, полегшення Трампа і співчуття Зеленського: огляд головних подій тижня
Народні депутати України зробили перший крок до скорочення складу Верховної Ради, а Сенат США виправдав Дональда Трампа за двома статтями, тим самим поставивши крапку у справі про імпічмент президента США. Портал "Коментарі" згадує найбільш выжливі події тижня, що минає
Рада схвалила "схуднення" на 150 нардепів
Вперше зібравшись у 2020 році для проведення третьої сесії, депутати Верховної Ради чи не першою справою прийняли законопроект про скорочення складу парламенту до 300 чоловік (зараз їх може бути 450, - ред.). Щоравда, відповідну зміну до Конституції прийняли поки що лише в першому читанні. За таке рішення проголосували 236 народних обранців.
Згідно запропонованим змінам, планується також закріпити в Конституції пропорційну виборчу систему.
Крім того, планується прописати вимогу про володіння державною мовою для народного депутата України та виключити з тексту статті принципи загального, рівного і прямого виборчого права, яке здійснюється шляхом таємного голосування, оскільки це дублює статтю 71.
Експерти оцінили для видання "Коментарі" це рішення, а також шанси на те, що на наступній сесії закон ухвалять в цілому (для чого потрібно 300 голосів). Крім того, політологи висловили свою думку щодо того, хто з діючих нардепів повинні в першу чергу здати свої мандати.
підписали меморандум про взаєморозуміння щодо стратегічного співробітництва, одним з перших завдань якого має стати створення дорожньої карти змін української компанії.
За словами прем'єр-міністра Олексія Гончарука, наступним кроком стане підтримка в управлінні "Укрзалізницею" з боку Deutsche Bahn у сфері вантажних і пасажирських перевезень, а також інфраструктури, надання послуг і технічного обслуговування. Крім того, прем'єр повідомив, що така співпраця повинна стимулювати запуск нових маршрутів і тіснішу інтеграцію транспортних систем.
Олексій Гончарук акцентував увагу на тому, що меморандум не передбачає продаж або оренду "Укрзалізниці", повний контроль над підприємством залишається в руках нашої країни.
Експерти оцінили для видання "Коментарі" перспективи цього співробітництва.
нагрянули з обшуками співробітники СБУ. Як з'ясувалося, постанову на обшук видав слідчий суддя Шевченківського районного суду Києва. В ході зачитування постанови слідчий зажадав від журналістів надати спеціальні технічні засоби, зокрема диктофони, на які міг проводитися запис. Мова йде про запис наради у прем'єр-міністра Олексія Гончарука за участю ряду міністрів, керівництва Національного банку України та представника Офісу президента.
На думку слідства, саме в цьому офісі, по вул. Куренівській, 18, монтувалися так звані "плівки Гончарука". Журналіст телепрограми Володимир Тимофійчук, у свою чергу, заявив, що у нього немає технічних засобів, які вимагає від нього слідчий.
Незабаром СБУ зробила заяву, в якій наголосила, що обшуки проводяться і в інших осіб.
"Обшуки, які проводяться по вулиці Куренівській, 18 не пов'язані з діяльністю телеканалу 1+1, а здійснюються стосовно конкретних осіб, по місцях можливого створення і зберігання ними аудіо файлів, отриманих незаконним способом", - йдеться в заяві.
У спецслужбі не збрехали - на наступний день стало відомо, що обшуки проводилися також в Управлінні державної охорони.
Президент Володимир Зеленський заявив, що йому дуже шкода, що у журналістів редакції "1+1" пройшли обшуки, однак вплинути на це він ніяк не може. Гарант зазначив, що причиною обшуків, згідно інформації, яку він отримав з даного питання, як і всі громадяни України з ЗМІ, є можливе встановлення "прослушки" на режимних об'єктах.
"Я знаю таку інформацію: йдуть слідчі дії Службою безпеки України через те, що на режимному об'єкті - це кабінет прем'єр-міністра - був запис", - підкреслив глава держави.
виправдав президента Дональда Трампа за двома статтями у справі про імпічмент. Результати голосування за статтею "Зловживання владою" виявилися такими: винний: 48 голосів (всі демократи плюс 1 республіканець). Невинний: 52 голоси.
За другою статтею, а саме "Перешкоджання роботі Конгресу", результати показали: винний: 47 голосів (всі демократи). Невинний: 53 голоси (всі республіканці).
Для того, щоб відправити президента у відставку, потрібно було як мінімум 67 голосів зі 100-мандатної верхньої палати Конгресу США.
Спікер Палати представників Ненсі Пелосі вважає, що Трамп є "загрозою для американської демократії". Таку заяву політик зробила за підсумками голосування в Сенаті по справі про імпічмент глави Білого дому
Експерти вважають, що Україна залишиться одним з "кейсів" у політичному протистоянні в США навіть після провалу імпічменту Трампа.
представив мобільний сервіс "Дія", виконуючи обіцянку про реалізацію програми "Держава в смартфоні".
Уже сьогодні українці можуть завантажити на свій телефон водійське посвідчення і ймовірність забути права вдома знизиться відсотків на 90. Мобільний сервіс також може підтягнути в смартфон реєстрацію транспортного засобу.
За словами Зеленського, на створення сервісу пішло півроку і додаток вже доступний в Apple Store і Google Play. Україна стала третьою країною Європи, яка має щось подібне. І важливо, що на нього не витратили жодної гривні з державного бюджету.
До весни додаток "Дія" повинен надати українцям доступ до цифрових паспортів і під час подорожей залізницею, походів в поліклініку, проведення банківських операцій, нам нарешті не доведеться носити з собою паперові паспорти.
За першу добу роботи авторизацію мобільного додатку "Дія" пройшло понад 310 тисяч користувачів. Зокрема, вже відображено 165 900 водійських посвідчень і 133 600 техпаспортів