Рубрики
МЕНЮ
Мария Чиренко
Офіс генерального прокурора передав кримінальне провадження за фактом катастрофи літака "Міжнародних авіаліній України" в Ірані до Національної поліції, передає "Укрінформ".
"Здійснення досудового розслідування доручили Головному слідчому управлінню Національної поліції України", — сказали в пресслужбі відомства.
Як повідомляли "Коментарі", український лайнер зазнав аварії недалеко від тегеранського міжнародного аеропорту ім. Імама Хомейні. Але існує й інша версія. За інформацією йорданського видання Al-hadath, літак міг бути випадково збитий іранської ракетою.
На борту перебували громадяни 7 країн — 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед них — 11 громадян України. Всі, хто знаходилися на борту ,загинули. За даними РНБО України, дві людини запізнилися на рейс. Ідентифікувати загиблих пасажирів і екіпаж рейсу "Тегеран – Київ" буде непросто: на борту сталася пожежа, тому деякі тіла обгоріли. Пізніше "МАУ" оприлюднила список всіх загиблих в авіакатастрофі.
Представник аеропорту Тегерана розповів про те, що причиною аварії українського пасажирського літака в Ірані стало загоряння двигуна. Проте в авіакомпанії версії про технічну несправність і помилку екіпажу відкинули. Пізніше були знайдені чорні ящики, які отримали пошкодження. Частина інформації з них втрачена. Відомо, що літак під час польоту зробив розворот і намагався повернутися до аеропорту.
РНБО розглядає чотири версії катастрофи літака "МАУ": ураження літака російської зенітної ракетою, зіткнення з літаючим об'єктом, зокрема БПЛА, руйнування і вибух двигуна з технічних причин, а також теракт на борту літака.
Офіс генерального прокурора почав досудове розслідування за фактом аварії літака. Дані внесено до ЄРДР за ч. 3 ст. 276 КК (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей). Українським компанія заборонили здійснювати польоти в Іран до з'ясування причин катастрофи літака "МАУ". Експерти влаштують перевірку льотної придатності всього цивільного флоту.
Президент України Володимир Зеленський підписав указ, в якому йдеться про те, що 9 січня в країні оголошено днем жалоби. Крім того Зеленський опублікував відеозвернення до українців, в якому повідомив, що 8 січня стало чорною сторінкою в історії України.
Новини партнерів
Новини