В Ірані перекинувся автобус, понад 20 загиблих
В автобуса були несправні гальма
Пасажирський автобус прямував з Тегерана в місто Гонбад та потрапив в аварію, в результаті чого загинули щонайменше 20 людей, ще 24 осіб отримали травми різного ступеня тяжкості, пише "Укрінформ".
За попередніми даними, аварія сталася через несправності гальм автобуса.
український лайнер зазнав аварії недалеко від тегеранського міжнародного аеропорту ім. Імама Хомейні. Але існує й інша версія. За інформацією йорданського видання Al-hadath, літак міг бути випадково збитий іранської ракетою.
На борту перебували громадяни 7 країн - 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед них - 11 громадян України. Всі, хто знаходилися на борту ,загинули. За даними РНБО України, дві людини запізнилися на рейс. Ідентифікувати загиблих пасажирів і екіпаж рейсу "Тегеран – Київ" буде непросто: на борту сталася пожежа, тому деякі тіла обгоріли. Пізніше "МАУ" оприлюднила список всіх загиблих в авіакатастрофі.
Представник аеропорту Тегерана розповів про те, що причиною аварії українського пасажирського літака в Ірані стало загоряння двигуна. Проте в авіакомпанії версії про технічну несправність і помилку екіпажу відкинули. Пізніше були знайдені чорні ящики, які отримали пошкодження. Частина інформації з них втрачена. Відомо, що літак під час польоту зробив розворот і намагався повернутися до аеропорту.
РНБО розглядає чотири версії катастрофи літака "МАУ": поразка літака російської зенітної, зіткнення з літаючим об'єктом, зокрема БПЛА, руйнування і вибух двигуна з технічних причин, а також теракт на борту літака.
Офіс генерального прокурора почав досудове розслідування за фактом аварії літака. Дані внесено до ЄРДР за ч. 3 ст. 276 КК (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей). Українським компанія заборонили здійснювати польоти в Іран до з'ясування причин катастрофи літака "МАУ". Експерти влаштують перевірку льотної придатності всього цивільного флоту.
Президент України Володимир Зеленський підписав указ, в якому йдеться про те, що 9 січня в країні оголошено днем жалоби. Крім того Зеленський опублікував відеозвернення до українців, в якому повідомив, що 8 січня стало чорною сторінкою в історії України.