Західні розвідки виключили ракетну атаку на літак "МАУ" в Ірані, - ЗМІ
Інформацію про причини катастрофи літака "МАУ" під Тегераном підтвердили п'ять джерел
Представники розвідки США, Канади і Європи стверджують, що причиною катастрофи літака "Міжнародних авіаліній України" в Ірані стала технічна несправність, а не ракетна атака, повідомляє Reuters.
Інформацію підтвердили п'ять джерел — троє із США, по одному з Канади і європейської країни, які просили не називати їхніх імен.
"Перша оцінка західних спецслужб полягала в тому, що літак постраждав від технічної несправності і не був збитий ракетою", - йдеться в повідомленні.
Представник канадських сил безпеки додав, що була інформація про перегрів одного з двигунів літака.
Як повідомляли "Коментарі", український лайнер зазнав аварії недалеко від тегеранського міжнародного аеропорту ім. Імама Хомейні. На борту перебували громадяни 7 країн - 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед них - 11 громадян України. Всі, хто знаходилися на борту загинули. За даними РНБО України, дві людини запізнилися на рейс. Ідентифікувати загиблих пасажирів і екіпаж рейсу "Тегеран – Київ" буде непросто: на борту сталася пожежа, тому деякі тіла обгоріли. Пізніше "МАУ" оприлюднила список всіх загиблих в авіакатастрофі.
Представник аеропорту Тегерана розповів про те, що причиною аварії українського пасажирського літака в Ірані стало загоряння двигуна. Проте в авіакомпанії версії про технічну несправність і помилку екіпажу відкинули. Пізніше були знайдені чорні ящики, які отримали пошкодження. Частина інформації з них втрачена. Відомо, що літак під час польоту зробив розворот і намагався повернутися в аеропорт. Влада Ірану направила запрошення для участі в розслідуванні авіакатастрофи літака "МАУ" представникам різних країн, у тому числі України і США.
РНБО розглядає чотири версії катастрофи літака "МАУ": ураження літака російською зенітною ракетою, зіткнення з літаючим об'єктом, зокрема БПЛА, руйнування і вибух двигуна з технічних причин, а також теракт на борту літака.
Українським компанія заборонили здійснювати польоти в Іран до з'ясування причин катастрофи літака "МАУ". Експерти влаштують перевірку льотної придатності всього цивільного флоту.