США передали Україні важливі дані по авіакатастрофі

Пристайко не уточнив, які саме дані передала американська сторона

Американська сторона передала свої дані Україні по краху літака "Міжнародних авіаліній України". Про це у своєму Twitter написав глава МЗС Вадим Пристайко.

Він розповів, що спільно з президентом України Володимиром Зеленським вони провели зустріч з американськими представниками, зокрема з тимчасово повіреною Христиною Квін.

"Отримали важливі дані, які будуть оброблятися нашими фахівцями. Розмова Зеленського з держсекретарем США відбудеться о 15:00", - зазначив дипломат.

Як повідомляли "Коментарі", 8 січня український лайнер зазнав аварії недалеко від тегеранського міжнародного аеропорту ім. Імама Хомейні. На борту перебували громадяни 7 країн - 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед них - 11 громадян України. Всі, хто знаходилися на борту загинули. За даними РНБО України, дві людини запізнилися на рейс. Пізніше "МАУ" оприлюднили список всіх загиблих в авіакатастрофі.

Представник аеропорту Тегерана розповів про те, що причиною аварії українського пасажирського літака в Ірані стало загоряння двигуна. Проте в авіакомпанії версії про технічну несправність і помилку екіпажу відкинули. Пізніше були знайдені чорні ящики, які отримали пошкодження. Частина інформації з них втрачена. Відомо, що літак під час польоту зробив розворот і намагався повернутися в аеропорт.

РНБО розглядає чотири версії катастрофи літака "МАУ": ураження літака російською зенітною ракетою, зіткнення з літаючим об'єктом, зокрема БПЛА, руйнування і вибух двигуна з технічних причин, а також теракт на борту літака. Також є три "приховані" версії.

У зв'язку з інцидентом, українським компаніям заборонили здійснювати польоти в Іран до з'ясування причин катастрофи літака "МАУ".

9 січня західні експерти повідомили, що літак Boeing-737 "Міжнародних авіаліній України" був випадково збитий іранської зенітною ракетою. Пізніше цю інформацію також озвучив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, представники Міністерства оборони США, а також влада Великобританії та Австралії.

Влада Ірану офіційно спростувала причетність до катастрофи літака "МАУ". Вони також заявили, що на розслідування причин трагедії піде до 2 років.