Рубрики
МЕНЮ
Наталья Шевченко
Президент України Володимир Зеленський вважає, що версія про
те, що в літак авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" потрапила
іранська ракета, не виключається, але вона не підтверджена і вимагає перевірки. Про
це повідомляє прес-служба Офісу президента на своїй сторінці в Facebook.
За словами Зеленського, з урахуванням заяв міжнародних
партнерів, необхідно надати докази цієї версії комісії з
розслідування причин катастрофи.
Також він зазначив, що в даний момент українська комісія з
розслідування причин катастрофи продовжує роботу і сподівається, що їм буде
надана вся об'єктивна інформація для правильної оцінки того, що сталося.
Крім того, сьогодні президент України планує провести розмову про хід розслідування з держсекретарем США Майком Помпео.
Як повідомляли "Коментарі", український лайнер зазнав аварії недалеко від тегеранського міжнародного аеропорту ім. Імама Хомейні.
Представник аеропорту Тегерана розповів про те, що причиною аварії українського пасажирського літака в Ірані стало загоряння двигуна. Проте в авіакомпанії версії про технічну несправність і помилку екіпажу відкинули. Пізніше були знайдені чорні ящики, які отримали пошкодження. Частина інформації з них втрачена. Відомо, що літак під час польоту зробив розворот і намагався повернутися в аеропорт.
У четвер, 9 січня, західні експерти повідомили, що літак Boeing-737 "Міжнародних авіаліній України" був випадково збитий іранською зенітною ракетою. Пізніше цю інформацію також озвучив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо.
РНБО розглядає чотири версії аварії літака "МАУ": ураження літака російської зенітною ракетою, зіткнення з літаючим об'єктом, зокрема БПЛА, руйнування і вибух двигуна з технічних причин, а також теракт на борту літака.
Офіс генерального прокурора почав досудове розслідування за фактом аварії літака. Дані внесено до ЄРДР за ч. 3 ст. 276 КК (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей). Справу передано для подальшого розслідування в Національну поліцію.
У зв'язку з цим, українським компанія заборонили здійснювати польоти в Іран до з'ясування причин катастрофи літака "МАУ". Експерти влаштують перевірку льотної придатності всього цивільного флоту.
Новини партнерів
Новини