Найгірший день за 12 років і потужна атака коронавіруса: огляд головних подій тижня

Коронавірус продовжує завдавати ударів по всім без винятку сферам життєдіяльності людства, диктуючи нові правила. І, як з'ясувалося на цьому тижні, COVID-19 - не єдина глобальна проблема, яку світу доведеться вирішувати. З понеділка людство вступило в нову світову кризу. "Коментарі" виділили п'ять головних подій останніх семи днів

Чорний понеділок і старт світової кризи

Понеділок, 9 березня офіційно визнаний найгіршим днем для провідних світових бірж за останні 12 років. Таких поганих результатів вони не показували з часів глобальної кризи 2008-го. На Нью-Йоркській біржі в понеділок торги почалися з падіння котирувань більш ніж на 7%. Все через обвал цін на нафту майже на третину і падіння котирувань на біржах Європи і Азії.

Щоб зупинити падіння на Нью-Йоркській біржі навіть зробили паузу. Але і це не допомогло. До кінця сесії падіння котирувань вже сягало 8%. Котирування на біржі в Сіднеї у понеділок впали на 7%, у Токіо - на 5%. У Європі біржі втратили від 5,5 до 8%.

Bank of America прогнозує, що цей рік може в цілому виявитися найгіршим для економіки з часів 2008-го. Як повідомляють аналітики, серед факторів, які зроблять рік найгіршим в 10-річчі, - вибори в США, коронавірус, а також торгова війна між КНР і Штатами. У Bank of America підрахували, що глобальна економіка в 2020 році додасть лише 2,8%.

Аналітики розповіли порталу "Коментарі", як різке здешевлення нафти може відбитися на світі та Україні зокрема.

курс гривні, який стрімко котиться в бік ослаблення. Національний банк України на понеділок, 16 березня, встановив курс на рівні 26,08 грн за долар (на 23 коп. нижче, ніж курс, встановлений на п'ятницю, 13 березня) і 28,99 грн за євро (на 6 коп. вище, ніж курс, встановлений на п'ятницю).

НБУ використовує міжнародні резерви, щоб не допустити "розгойдування" курсу гривні. Так, протягом минулого тижня регулятор три дні виходив з інтервенціями з продажу валюти (загальна сума склала 307 млн доларів). У вівторок центробанк продав вже 250 млн доларів. Повідомляється, що ситуація на грошово-кредитному ринку залишається стабільною, а банківська система є достатньо ліквідною. Так, гривнева ліквідність зараз становить близько 230 млрд грн, а валютна - понад 8 млрд доларів.

Експерти розповіли порталу "Коментарі", що загрожує гривні, враховуючи низку чинників, які зараз "качають" світову фінансову систему.

буде знову балотуватися в президенти. У Держдумі прийняли поправку і обнулять президентський термін російського лідера, завдяки чому той зможе балотуватися ще чотири рази.

Відомо, що з поправкою до закону виступила депутат Держдуми Валентина Терешкова - перша в світі жінка, яка побувала в космосі.

"Навіщо городити штучні конструкції, треба все чесно, відкрито передбачити. Або взагалі прибрати обмеження щодо кількості президентських термінів в Конституції. Або - якщо цього вимагатиме ситуація, а найголовніше, якщо цього захочуть люди, - закласти у законі можливість для чинного президента знову обиратися на цю посаду, вже згідно з оновленою Конституцією", - позначила Терешкова у своєму виступі.

Експерти оцінили рішення Держдуми Росії обнулити президентські терміни і розповіли, буде правити країною "вічний Путін".

систему автоматичної фіксації перевищення швидкості на дорогах, яка повинна запрацювати 1 травня. у Центрі фіксації порушень швидкісного режиму патрульні будуть бачити, як швидко рухалося авто і на скільки "лихач" перевищив швидкість. Крім того, поліцейському буде доступна інформація про відповідальну особу і сам транспортний засіб, зокрема відповідність номерного знака марці авто. Тому система допоможе ще і знаходити авто, які перебувають у розшуку або в угоні.

Повідомляється, що після перевірки всіх даних поліцейський буде підписувати постанову про адміністративне порушення. Постанови будуть відправляти через "Укрпошту", а також воно з'явиться в електронному кабінеті водія на сайті МВС. При цьому передбачений випробувальний термін, щоб водії могли ознайомитися з роботою системи.

За словами гаранта, завдяки системі відеофіксації порушень швидкісного режиму можна буде значно зменшити смертність на українських дорогах. Планують запровадити новинку не лише в столиці та Київській області, але й по всій Україні.

глобальної світової пандемією. Зрозуміло, що за цим рішенням ВООЗ послідували безліч наслідків як глобального характеру, так і внутрішньоукраїнського. Ми нагадаємо лише частину з них.

Приміром, через загрозу поширення коронавіруса перенесено на невизначений термін пробне зовнішнє незалежне оцінювання.

В Одесі скасовують традиційну Гуморину.

У Верховній Раді оголошено карантин. Це означає, що відвідувати будівлю парламенту зможуть тільки нардепи та їх помічники. До речі, експерти вважають, що монобольшість Верховної Ради зможе використовувати карантин у власних цілях, "під шумок" прийнявши резонансні закони.

З 17 березня в Україні повністю закриють пасажирське авіасполучення з іншими державами на невизначений термін.

Уряд на закритому засіданні затвердив ряд заходів, які повинні протидіяти поширенню коронавирусной інфекції в Україні. Зокрема мова йде про карантин в школах і заборону масових заходів.

Експерти оцінили на прохання видання "Коментарі" введені урядом України обмежувальні заходи, а також розповіли, як уникнути паніки і чи є можливість урезонити спекулянтів.