Головна Новини Світ Африка Трюдо допустив, що Іран міг збити літак «МАУ» ненавмисно
commentss НОВИНИ Всі новини

Трюдо допустив, що Іран міг збити літак «МАУ» ненавмисно

Щоб встановити істину, необхідно провести розслідування

10 січня 2020, 08:57 comments1652
Поділіться публікацією:
Трюдо допустив, що Іран міг збити літак «МАУ» ненавмисно

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив про те, що літак української авіакомпанії "МАУ" міг бути збитий Іраном ненавмисно, але для встановлення істини потрібно більше інформації.

За його словами, Канада готова співпрацювати з Іраном і міжнародними організаціями для встановлення істинної причини авіакатастрофи.

Також він  припускає, що це могло бути випадково, але потрібно більше інформації: для того, щоб зробити остаточні висновки, необхідно провести повне розслідування.

Як повідомляли "Коментарі", український лайнер зазнав аварії недалеко від тегеранського міжнародного аеропорту ім. Імама Хомейні. На борту перебували громадяни 7 країн - 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед них - 11 громадян України. Всі на борту загинули. За даними РНБО України, дві людини запізнилися на рейс. Ідентифікувати загиблих пасажирів і екіпаж рейсу "Тегеран – Київ" буде непросто: на борту сталася пожежа, тому деякі тіла обгоріли. Пізніше "МАУ" оприлюднили список всіх загиблих в авіакатастрофі.

Представник аеропорту Тегерана розповів про те, що причиною аварії українського пасажирського літака в Ірані стало загоряння двигуна. Проте в авіакомпанії версії про технічну несправність і помилку екіпажу відкинули. Пізніше були знайдені чорні ящики, які отримали пошкодження. Частина інформації з них втрачена. Відомо, що літак під час польоту зробив розворот і намагався повернутися в аеропорт.

У четвер, 9 січня, західні експерти повідомили, що літак Boeing-737 "Міжнародних авіаліній України" був випадково збитий іранською зенітною ракетою. Пізніше цю інформацію також озвучив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

РНБО розглядає чотири версії аварії літака "МАУ": ураження літака російської зенітною ракетою, зіткнення з літаючим об'єктом, зокрема БПЛА, руйнування і вибух двигуна з технічних причин, а також теракт на борту літака.

Офіс генерального прокурора почав досудове розслідування за фактом аварії літака. Дані внесено до ЄРДР за ч. 3 ст. 276 КК (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей). Справу передано для подальшого розслідування в Національну поліцію.

У зв'язку з цим, українським компанія заборонили здійснювати польоти в Іран до з'ясування причин катастрофи літака "МАУ". Експерти влаштують перевірку льотної придатності всього цивільного флоту.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!