Coinspot 26.02.2020

BTC/USD

8964.24

ETH/USD

223.31

LTC/USD

61.70

НБУ 26.02.2020

USD/UAH

24.64

EUR/UAH

26.74

RUB/UAH

0.37

Рубрики

МЕНЮ

Головна Статті IT технології ТОП-10 технологій, які змінили світ у 2019-му: аеротаксі, революція смартфонів і справжні "Зоряні війни"
НОВИНИ Всі новини

ТОП-10 технологій, які змінили світ у 2019-му: аеротаксі, революція смартфонів і справжні "Зоряні війни"

Портал "Коментарі" продовжує підбивати підсумки 2019 року і на черзі – матеріал про гучні технологічні прориви і найважливіші наукові відкриття, що доводять: майбутнє, про яке мріяли фантасти XX століття в своїх книгах і фільмах, вже настало. А нам з вами пощастило спостерігати за всім цим на власні очі. Якщо ви щось пропустили в цьому році – ми з задоволенням вам нагадаємо

26 грудня 2019, 12:30 2684
Автор:

• Зинченко Павел

ТОП-10 технологій, які змінили світ у 2019-му: аеротаксі, революція смартфонів і справжні "Зоряні війни"

2019 рік приніс безліч різних інновацій. Деякі технології, наприклад, роботизована техніка або віртуальна реальність, вже зараз кардинально змінюють наше життя. Інші ж - смартфони, що гнуться, і електроскутери – роблять її більш комфортною або стильною. Видання "Коментарі" пропонує свій власний список десяти технологій 2019 року, які вплинули на наше життя.

Соціалізація роботів

Взаємодія роботів і людей викликає багато суперечок. І, швидше за все, у цьому році вони не закінчаться. Багато експертів вважають, що з часом роботи можуть принести людству багато проблем аж до захоплення влади над людьми.

Але в 2019 році роботи ще більше увійшли у наше життя, і, в основному, змінили його на краще. Наприклад, в Токіо активно готуються до Олімпіади-2020. Одне з її інноваційних впроваджень – роботи, які допомагатимуть людям з обмеженими можливостями.

В Медичному інституті Сеульського Національного коледжу 25 роботів підтримують і розважають дітей, які змушені проходити лікування у лікарні без батьків або близьких. В тій же Південній Кореї роботи стали повноцінними членами обслуговуючого персоналу у готелях. Вони активно взаємодіють з клієнтами, виконуючи їх побажання.

На цьому розробники роботизованої техніки зупинятися не збираються, і можна сміливо очікувати її появи в інших сферах людської життєдіяльності.

picture

Автономна зброя

Інша сторона медалі використання роботизованої техніки – те, що США, Китай та інші розвинуті держави активно озброюються. При цьому вони надають величезне значення роботизованій і автономній зброї, яка здатна ліквідувати ціль без втручання людини.

Військові впевнені, що використання автономної зброї допоможе уникнути зайвих жертв як серед військових, так і серед цивільних осіб. Проте поява в Китаї повністю автономних бойових роботів-вертольотів Blowfish A3 змусило багатьох громадських діячів і політиків бити тривогу.

Хто програмує автономних бойових роботів і які завдання стоять перед ними? За якими критеріями вони будуть діяти, коли виникне питання: вбивати чи помилувати? І головна проблема – що станеться, якщо така досконала зброя потрапить в руки екстремістів.

picture

Водневе паливо

Автомобілі, які пересуваються за допомогою електродвигуна, вже ні в кого не викликають подив. Власним електромобілем Himera вже може похвалитися і Україна.

У 2019 році все частіше ми можемо почути про появу транспортних засобів, які працюють на водневому двигуні. Причому це можуть бути як розроблені у Франції водневі велосипеди, так і водневі місяцеходи, над створенням яких посилено працюють японці.

Своєрідним маніфестом водневого палива став рекорд француза Бертрана Пікара, який проїхав на автомобілі з водневим двигуном без дозаправки 778 кілометрів. Його успіх став свідченням того, що водневе паливо вже стало нашою реальністю, і з кожним роком сфера його використання буде лише розширюватися.

picture

Нові шляхи у використанні сонячних панелей

Сонячні панелі як альтернативне джерело енергії вже давно зарекомендували себе з найкращої сторони. Це дає більше простору для пошуку нових можливостей їх застосування. Наприклад, в аграрному секторі.

Вчені з університету Арізони провели експеримент, який ставив перед собою за мету вивчити взаємодію сонячних панелей і рослин. Результати експерименту перевершили всі очікування: при взаємодії з сонячними панелями різні овочеві культури розвивалися швидше, в той час як панелі витрачали сонячну енергію повільніше від взаємодії з рослинами.

Дослідження повного спектру можливостей сонячних панелей тільки набирає обертів. У найближчому майбутньому вони будуть не тільки гріти наші будинки, але і приводити в рух автомобілі.

picture

Віртуальна реальність допоможе ветеранам з посттравматичним розладом

Віртуальна реальність захопила вже кілька важливих сфер людської життєдіяльності. Насамперед, це розваги – комп'ютерні ігри чи кіно, і навчання для студентів або військових. Але все частіше можна почути дискусії про можливості застосування віртуальної реальності в медицині. Одна розробка британських вчених може мати важливе значення і для нашої країни. Мова йде про використання віртуальної реальності для боротьби з посттравматичним синдромом (ПТСР) у військових.

У Великій Британії група ветеранів війни в Іраку і Афганістані проходять програму реабілітації, суть якої полягає саме у взаємодії з віртуальною реальністю. Попередні результати експерименту показали, що для хворих на ПТСР солдатів віртуальна реальність може стати справжнім порятунком. І в силу сьогоднішньої ситуації в Україні нам може стати в пригоді досвід британців.

picture

Космічний туризм

З часів польоту в космос першого космічного туриста Денніса Тіто багато техно-гігантів оголосили про свій намір поставити туристичні візити в космос на потік. Над реалізацією цієї ідеї працюють і SpaceX Ілона Маска, і Bleu Origin Джеффа Безоса.

Але в 2019 році справжній ривок в галузі космічного туризму здійснила компанія Virgin Galactic Річарда Бренсона. В серпні компанія вже продемонструвала повноцінний космопорт, призначений саме для космічних туристів. Крім того, співробітники компанії здійснили кілька пробних польотів на висоті, на якій будуть літати перші космічні мандрівники. Враховуючи те, що американська компанія Gateway Foundations хоче побудувати на земній орбіті готель, космос може в найближчі декілька років стати повноцінною туристичною зоною.

picture

Мілітаризація космосу

20 листопада міністри закордонних справ країн НАТО визнали космос ще одним оперативним простором для військових. Це рішення більш ніж логічне на тлі сучасних тенденцій. Ще в минулому році наказ про формування космічних військ віддав президент США Дональд Трамп. У липні 2019 року його приклад наслідувала Франція, а в серпні космічний підрозділ почала формувати Японія. Таким чином, рішення НАТО визнати космос оперативним простором стало лише констатацією того факту, що розвинені держави на повному серйозі готові перетворити сюжет відомої саги "Зоряні війни" в реальність.

picture

Гнучкі смартфони

Цей рік ознаменований також і революцією серед смартфонів. На початку вересня вийшов перший в історії смартфон з гнучким екраном Samsung Galaxy Fold, і вже наприкінці осені побачив світ ще один смартфон зі складним дисплеєм – Huawei Meta X.

Прагнення створити гаджети з гнучким дисплеєм вже встигло вийти за рамки ринку смартфонів. Під завісу цього року бренд Huami представив "розумний" годинник з гнучким дисплеєм. А в наступному році свій гнучкий смартфон презентує Apple. Всі ці тенденції демонструють, що вже в найближчі кілька років смартфони з гнучким монітором стануть звичним явищем.

picture

Безпілотне таксі

Боротьба з переповненими вулицями з допомогою аеротаксі набрала нових обертів в цьому році. Німецька компанія Volocopter провела серію успішних випробувальних польотів свого безпілотного повітряного таксі. Останній такий тест пройшов у Сінгапурі. Слід зазначити, що компанія також представила проект терміналу для цього виду транспорту. Очевидно, вона не стане зупинятися на досягнутому. Крім того, в розробці повітряного таксі зацікавлені і більш відомі компанії. Наприклад, договір про спільну роботу над цим проектом підписали такі гіганти, як Porsche і Boeing.

Хоча розробка безпілотного повітряного таксі виглядає вельми цікавим прагненням, розробникам ще належить довести корисність цього проекту. Наприклад, журналістське розслідування в США показало, що повітряне таксі Über доставляє клієнтів в аеропорт чи не довше, ніж звичайне.

picture

Екологічні технології

Розробки на кшталт електромобілів або сонячних панелей завжди представляються громадськості як такі, які не зашкодять довкіллю. Але слід зазначити винаходи, які безпосередньо пов'язані з боротьбою за чистоту навколишнього простору. Компанія PowerHouse Energy розробила новий метод переробки пластмаси, який допоможе використовувати ці відходи для виробництва електроенергії. У Великій Британії був розроблений новий метод посадки дерев за допомогою дронів. Автори ідеї сподіваються, що їм вдасться посадити не менше 500 млрд дерев до 2060 року.

Людство все більше стурбоване навколишнім середовищем. І поки перспективи всім разом вирушити на Марс немає, розробка технологій для збереження нашої планети буде продовжуватися.

picture


ТОП-10 наукових підсумків в одній картинці
picture

Нагадаємо, раніше видання "Коментарі" з'ясувало, що українців цікавило в Мережі у році, що минає. Ми проаналізували, які саме відеоролики найбільше дивилися на YouTube і вибрали топ найгучніших проектів 2019 року.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини партнерів

Новини

????????...