Головна Новини Суспільство події Іран і Україна будуть разом вивчати "чорні скриньки" лайнера "МАУ", - Bloomberg
commentss НОВИНИ Всі новини

Іран і Україна будуть разом вивчати "чорні скриньки" лайнера "МАУ", - Bloomberg

Розслідування катастрофи літака «МАУ» буде контролювати іранська судова влада

10 січня 2020, 13:25 comments1960
Поділіться публікацією:
Іран і Україна будуть разом вивчати "чорні скриньки" лайнера "МАУ", - Bloomberg

Україна та Іран домовилися про спільну розшифровку "чорних скриньок" літака "Міжнародних авіаліній України", який зазнав аварії недалеко від Тегерана. Про це пише американське видання Bloomberg.

Зокрема, сторони узгодили спільне розслідування та вилучення даних бортових самописців. Контроль за ходом розслідування буде здійснювати судова влада Ірану.

Крім того, іранські чиновники заявили про готовність передати "чорні скриньки" для розшифровки до України, Росії, Франції та Канади. Однак, за їх словами, іранська сторона воліє самостійно зайнятися вивченням самописців.

Як повідомляли "Коментарі", 8 січня український лайнер зазнав аварії недалеко від тегеранського міжнародного аеропорту ім. Імама Хомейні. На борту перебували громадяни 7 країн — 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед них — 11 громадян України. Всі, хто знаходилися на борту загинули. За даними РНБО України, дві людини запізнилися на рейс. Ідентифікувати загиблих пасажирів і екіпаж рейсу "Тегеран – Київ" буде непросто: на борту сталася пожежа, тому деякі тіла обгоріли. Пізніше "МАУ" оприлюднили список всіх загиблих в авіакатастрофі.

Представник аеропорту Тегерана розповів про те, що причиною аварії українського пасажирського літака в Ірані стало загоряння двигуна. Проте в авіакомпанії версії про технічну несправність і помилку екіпажу відкинули. Пізніше були знайдені чорні скриньки, які отримали пошкодження. Частина інформації з них втрачена. Відомо, що літак під час польоту зробив розворот і намагався повернутися в аеропорт.

РНБО розглядає чотири версії катастрофи літака "МАУ": ураження літака російської зенітною ракетою, зіткнення з літаючим об'єктом, зокрема БПЛА, руйнування і вибух двигуна з технічних причин, а також теракт на борту літака. Також є три "приховані" версії.

У зв'язку з інцидентом, українським компаніям заборонили здійснювати польоти до Ірану до з'ясування причин катастрофи літака "МАУ".

9 січня західні експерти повідомили, що літак Boeing-737 "Міжнародних авіаліній України" був випадково збитий іранської зенітною ракетою. Пізніше цю інформацію також озвучив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, представники Міністерства оборони США, а також влада Великобританії та Австралії.

Влада Ірану офіційно спростували причетність до краху літака "МАУ". Вони також заявили, що на розслідування причин трагедії піде до 2 років.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!