Фінал для Гончарука, прихід коронавіруса і хепі-енд у Нових Санжарах: огляд головних подій тижня
Тиждень, що минає виявився вкрай насиченим завдяки перезавантаженню українського уряду і відставці генпрокурора. Олексій Гончарук більше не прем'єр-міністр і відтепер будувати нову Україну, втілюючи ідеї президента, доведеться Денису Шмигалю. Портал "Коментарі" виокремив головні події тижня
Коронавірус вже в Україні
Головне лихо першої половини 2020 року, коронавірус COVID-2019, просто не могло обійти стороною Україну і в останні тижні всі розуміли: небезпечний вірус в будь-який момент постукає двері нашої країни. Точкою відліку тепер буде 2 березня - день, коли Міністерство охорони здоров'я офіційно підтвердило перший випадок зараження коронавірусом в Україні.
Хворим виявився житель Чернівців - 29 лютого чоловік був госпіталізований, а вже в понеділок ввечері COVID-2019 підтвердили за допомогою тесту. Після підтвердження коронавіруса в українця, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що з ним могли контактувати до 10 осіб, які вже були встановлені.
Дружину інфікованого забрали в лікарню на обсервацію через те, що жителі їхнього будинку почали влаштовувати протести. Найближчі два тижні жінка проведе у військовому госпіталі.
Олексій Гончарук був відправлений у відставку, а разом з ним свої портфелі здали і деякі міністри.
Верховна Рада проголосувала за новий Кабінет міністрів одним списком. Окремо проходило голосування за глав МЗС і Міноборони. 13 з кандидатів вніс новопризначений прем'єр-міністр, двох - президент. Інші міністри, які не були призначені, будуть допризначені на наступному тижні. Новий склад Кабміну виглядає наступним чином, а очолив цю команду колишній голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль.
За традицією, журналісти порталу "Коментарі" детально обговорили з експертами, чого ж слід чекати від Дениса Шмигаля на посаді прем'єр-міністра. Крім того, експерти поділилися думками щодо сильних і слабких сторін оновленого уряду.
підтримали його відставку і на якийсь час наша країна залишається без глави ОПУ.
Хто стане новим генпрокурором - поки питання. Серед кандидатів на посаду називають нардепа від "Слуги народу" Сергія Іонушаса, тимчасового виконуючого обов'язки директора Державного бюро розслідувань Ірину Венедиктову і колишнього заступника генпрокурора Сергія Кизя.
Портал "Коментарі" поцікавився у експертів, що, на їх думку, спровокувало звільнення Руслана Рябошапки і з якими проблемами доведеться зіткнутися його наступнику.
президент Володимир Зеленський.
"Не уявляєте, як складно було просидіти два тижні, коли не дозволяють навіть на вулицю вийти! Ми вже з балкона могли бачити рідних, уявляєте, наскільки хотілося вийти туди. Всіх не покидало відчуття очікування, - розповідає дівчина. – Коли я вийшла на вулицю, то відчула полегшення, що я можу дихати свіжим повітрям. Мене зустрічали тато, брат і його дружина, я не бачила рідних 9 місяців, звичайно, я дуже скучила", - так прокоментувала своє звільнення Аліна Лазоренко, одна з українок, які пережили ці два тижні.
В пам'яті все ще свіжі моторошні події, що відбулися в Нових Санжарах 20 лютого, коли місцеві жителі влаштували по-справжньому "пекельний прийом" евакуйованим співгромадянам. Цікаво, що одна з активних учасниць цих акцій як раз напередодні закінчення обсервації дала інтерв'ю, в якому зізналася, що не відчуває сорому за подію.
Миколи Азарова і колишнього міністра енергетики Едуарда Ставицького більше не діють. Таке рішення Ради Євросоюзу вступило в силу після публікації в офіційному виданні (журналі) ЄС у п'ятницю.
Згідно з повідомленням, прізвища Азарова і Ставицького вилучили зі списку фізичних та юридичних осіб, які перебувають під європейськими санкціями. У той же час, під санкціями, які влада ЄС ввела в 2014 році продовжують залишатися десять українських ексчиновників. Обмеження на них були накладені за незаконне привласнення державних коштів або за зловживання службовим становищем. Санкції для них вирішили продовжити на один рік — до 6 березня 2021 року.
Відзначимо, що останнім часом Рада ЄС стала знімати санкції з колишніх українських держслужбовців у зв'язку з недоведеністю їхньої вини.