Україна буде вимагати компенсацію за літак, що розбився в Ірані, - Пристайко
Пристайко також запевнив, що близькі загиблих в авіакатастрофі літака «МАУ» отримають всю необхідну допомогу
Україна буде вимагати компенсацію, якщо буде доведено, що літак "Міжнародних авіаліній України", який впав в Ірані, був збитий іранськими ракетами. Про це заявив на брифінгу міністр закордонних справ Вадим Пристайко.
"Якщо буде доведено, то ми не тільки будемо вимагати притягнення до відповідальності всіх винних, але й компенсацію", - заявив глава МЗС, додавши, що говорити про це поки зарано.
Пристайко також запевнив, що близькі загиблих отримають всю необхідну допомогу, в тому числі і матеріальну.
Як повідомляли "Коментарі", 8 січня український лайнер зазнав аварії недалеко від тегеранського міжнародного аеропорту ім. Імама Хомейні. На борту перебували громадяни 7 країн - 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед них - 11 громадян України. Всі, хто знаходилися на борту, загинули. За даними РНБО України, дві людини запізнилися на рейс. Пізніше в "МАУ" оприлюднили список всіх загиблих в авіакатастрофі.
Представник аеропорту Тегерана розповів про те, що причиною аварії українського пасажирського літака в Ірані стало загоряння двигуна. Проте в авіакомпанії версії про технічну несправність і помилку екіпажу відкинули. Пізніше були знайдені чорні ящики, які отримали пошкодження. Частина інформації з них втрачена. Відомо, що літак під час польоту зробив розворот і намагався повернутися в аеропорт.
РНБО розглядає чотири версії катастрофи літака "МАУ": ураження літака російської зенітною ракетою, зіткнення з літаючим об'єктом, зокрема БПЛА, руйнування і вибух двигуна з технічних причин, а також теракт на борту літака. Також є три "приховані" версії.
У зв'язку з інцидентом, українським компаніям заборонили здійснювати польоти в Іран до з'ясування причин катастрофи літака "МАУ".
9 січня західні експерти повідомили, що літак Boeing-737 "Міжнародних авіаліній України" був випадково збитий іранської зенітною ракетою. Пізніше цю інформацію також озвучив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, представники Міністерства оборони США, а також влада Великобританії та Австралії. Проте держсекретар США Майк Помпео не виключив, що причиною катастрофи літака "МАУ" в Ірані могла стати технічна несправність лайнера.
Влада Ірану офіційно спростувала причетність до падіння літака "МАУ". Українським слідчим був наданий доступ до "чорних скриньок". За словами іранської влади, на розслідування причин трагедії піде до 2 років.