Рубрики
МЕНЮ
Наталья Шевченко
Іранські військові офіційно визнали, що збили український авіалайнер авіакомпанії "МАУ", однак це було "ненавмисно", пише The New York Times.
За словами військових, це сталося, тому що літак зробив різкий поворот у бік засекреченої військової бази.
У заяві наголошується, що повітряне судно взяло
положення і висоту ворожої цілі, коли воно наблизилося до бази іранського
Корпусу Вартових Ісламської революції, з цієї причини в цих умовах
"через людську помилку" літак "потрапив під обстріл".
Міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Зариф у своєму
Twitter написав, що за попередніми даними людська помилка в кризовій
ситуації, яка була викликана авантюризмом США, призвела до катастрофи.
"Наші глибокі вибачення і співчуття нашому народу, сім'ям загиблих та іншим постраждалим країнам", – зазначив він.
Як повідомляли "Коментарі", 8 січня український лайнер зазнав аварії недалеко від тегеранського міжнародного аеропорту ім. Імама Хомейні. На борту перебували громадяни 7 країн - 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед них - 11 громадян України. Всі, хто знаходилися на борту загинули. За даними РНБО України, дві людини запізнилися на рейс. Пізніше "МАУ" оприлюднили список всіх загиблих в авіакатастрофі.
Представник аеропорту Тегерана розповів про те, що причиною аварії українського пасажирського літака в Ірані стало загоряння двигуна. Проте в авіакомпанії версії про технічну несправності і помилку екіпажу відкинули. Пізніше були знайдені чорні ящики, які отримали пошкодження. Частина інформації з них втрачена. Відомо, що літак час польоту зробив розворот і намагався повернутися в аеропорт.
РНБО розглядає чотири версії катастрофи літака "МАУ": ураження літака російської зенітною ракетою, зіткнення з літаючим об'єктом, зокрема БПЛА, руйнування і вибух двигуна за технічним причин, а також теракт на борту літака. Також є три "приховані" версії.
У зв'язку з інцидентом, українським компаніям заборонили здійснювати польоти в Іран до з'ясування причин катастрофи літака "МАУ".
9 січня західні експерти повідомили, що літак Boeing-737 "Міжнародних авіаліній України" був випадково збитий іранської зенітною ракетою. Пізніше цю інформацію також озвучив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, представники Міністерства оборони США, а також влада Великобританії та Австралії. Проте держсекретар США Майк Помпео не виключив, що причиною катастрофи літака "МАУ" в Ірані могла стати технічна несправність лайнера.
Влада Ірану офіційно спростувала причетність до краху літака "МАУ". Українським слідчим було надано доступ до "чорних скриньок". За словами іранської влади, на розслідування причин трагедії піде до 2 років.
Новини партнерів
Новини